po.perhegrigh.ru

Walka między lwów i bawołów w Botswanie

Stado bawołów dać prawdziwe odpalenie do głodnych lwów Pride, gdy zdecydował się zaatakować jedną z maruderów z młodych dorosłych. Małe bawole cielę cudem udało się uciec z ostrymi kłami drapieżników.

Walka między lwów i bawołów w Botswanie

Zdjęcie: Ben Cranke / Okavango Bagna Botswany, Afryka Południowa

Ta dramatyczna scena była w stanie uchwycić bagna brytyjski Wildlife Fotografia Benu Krenke (Ben Cranke) Okovango w Botswanie (Okavango bagnach Botswana), w Republice Południowej Afryki. Anglik zanotował specjalnej podróży z Londynu do brzegu, aby zrobić zdjęcia z lokalnej przyrody.

Walka między lwów i bawołów w Botswanie

- I przybył do Botswany na safari strzelać dziko, w Republice Południowej Afryki i jej mieszkańców, ale nigdy nie spodziewał się zobaczyć takie tragiczne wydarzenie - mówi 49-letni fotograf. - Powietrze było dosłownie zelektryzowała, a moje serce zamarło - mówi Ben.

Walka między lwów i bawołów w Botswanie

- Głodny lew otoczony jednego małego bizona i były gotowe rozerwać go na strzępy, gdy ruszyli w stronę matki Angry cielęcia, ale nie była w stanie walczyć natychmiast go - powiedział Pan Krenke.

Walka między lwów i bawołów w Botswanie

- Ale lew nie zamierza się wycofać, choć zdaje sobie sprawę, jak niebezpieczne może być posiadanie tej konfrontacji. Drapieżniki były głodne i walczył do końca ich zdobyczy. W pełni świadomy tego, co się dzieje, byłem jeszcze na boku małego bawole cielę. Naprawdę chciałem, żeby żyć!

Walka między lwów i bawołów w Botswanie

- Wszystko to miało miejsce w konfrontacji śrub Botswanie. Plamy błota przyleciał z boku na bok! Obraz był imponujący. - Matka cielę rozpaczliwie rzucił się do lwic, który prawie zapukał jej dziecko. Udało jej się odwrócić ich uwagę, a bawole cielę uciekł.

Walka między lwów i bawołów w Botswanie

- Byłem zaskoczony, jak szybko na swój wiek może być bawole cielę. Musiał spędził całe swoje siły, by oderwać się od głodnych lwic, ale jeśli nie dla matki i innych bawołów, którzy przyszli mu z pomocą, jego dni będą policzone - mówi Ben Krenke reporterzy The Daily Mail.

Walka między lwów i bawołów w Botswanie

- Kiedy było już po wszystkim, a ostatni buffalo ścigany lwa, poczułem niesamowitą ulgę i radość dla tego dziecka, - fotograf powiedział. - Odważny matka i jej cielę poszedł w głąb sceny, gdzie mogą czuć się bezpiecznie ...

Walka między lwów i bawołów w Botswanie

Zdjęcie: Ben Cranke / Okavango Bagna Botswany, Afryka Południowa
Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Oko w okoOko w oko
Nieoczekiwane spotkanie z olbrzymim HipponyNieoczekiwane spotkanie z olbrzymim Hippony
Rozpaczliwa walka o życieRozpaczliwa walka o życie
Leo musiał wspiąć się na drzewo, by uciec z bizonaLeo musiał wspiąć się na drzewo, by uciec z bizona
Widok z góry: zwierzęce oszałamiające zdjęcia OkavangoWidok z góry: zwierzęce oszałamiające zdjęcia Okavango
Fur seal uciekł szczęki Żarłacz białyFur seal uciekł szczęki Żarłacz biały
Gnu uratował ją od leopard cubGnu uratował ją od leopard cub
Idealny strzał zimorodek Szkocki fotografIdealny strzał zimorodek Szkocki fotograf
Polowanie African Fish Eagle w Delcie OkavangoPolowanie African Fish Eagle w Delcie Okavango
Molestowanie hipopotam na rzece Chobe w BotswanieMolestowanie hipopotam na rzece Chobe w Botswanie
» » » Walka między lwów i bawołów w Botswanie

© 2011—2018 po.perhegrigh.ru