po.perhegrigh.ru

Polowanie na grzbiecie hipopotama ...

Ciekawy przypadek wystąpił w Kruger National Park (Kruger), w Republice Południowej Afryki. Czapla postanowił pójść na ryby o małej powierzchni gruntów w środku rzeki, ale wkrótce „wyspa” została przeniesiona!

Polowanie na grzbiecie hipopotama ...

Okazało się, że powierzchnia ziemi jest niczym innym, hipopotama. Jednak Czapla nie bała i odleciał. Ptak postanowił wykorzystać sytuację, korzystając z tyłu hipopotama jako pływające wyspy. Uchwycić polowanie czapla z tyłu hipopotama udało brytyjski Fotograf Andrew Forsyth.

„Przez długi czas myślałem, że to było naprawdę Czapla siedzi na małej wyspie brudu. Jakie było moje zdziwienie, gdy „wyspa” zaczął się poruszać, płynął obok mnie! Szybko zdałem sobie sprawę, że był to hipopotam, który wziął kąpiel błotna. Heron również szybko poruszać się i postanowił wolnej jazdy „- mówi Andrew Forsyth.

Polowanie na grzbiecie hipopotama ...

Wkrótce okazało się, że Czapla postanowił wykorzystać grzbiecie gigantycznego zwierzęcia jako platformy polowania. Teraz ptak nie mógł latać z banku do banku w poszukiwaniu ryb, i po prostu usiąść na hipopotamy i szukać zdobycz. Więcej niż dziesięć minut Heron wyjazd z tyłu hipopotama nie jest jeszcze złapać żabę i odleciał. Kilka razy hipopotam rosnące nad wodą, ale ptak zręcznie balansując na olbrzyma plecach i nie sądzę, aby latać!

Polowanie na grzbiecie hipopotama ...

„Sama scena była dość ciekawa, ale pomarańczowa mgiełka spowodowane przez pożary, które szalały w pobliżu, dopełniają obrazu. Do tego czasu, byłem w Parku Narodowym Krugera, ale widział po raz pierwszy”- mówi brytyjski fotograf.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Mewa udało się ukraść krewetki fly czaplaMewa udało się ukraść krewetki fly czapla
Oko w okoOko w oko
Nieoczekiwane spotkanie z olbrzymim HipponyNieoczekiwane spotkanie z olbrzymim Hippony
Spotkanie z gepard w Serengeti National ParkSpotkanie z gepard w Serengeti National Park
Wobec węże i czapleWobec węże i czaple
Prawdziwe kaczki i mewy!Prawdziwe kaczki i mewy!
Czapla pacjentCzapla pacjent
Hen położył ogromne jajo!Hen położył ogromne jajo!
W parku pojawiły się lasy pisklę sunbitternW parku pojawiły się lasy pisklę sunbittern
Marwell zoo hipopotam karłowaty urodziłMarwell zoo hipopotam karłowaty urodził
» » » Polowanie na grzbiecie hipopotama ...

© 2011—2018 po.perhegrigh.ru