po.perhegrigh.ru

Zapisywanie impala skok na terenie rezerwatu przyrody w Botswanie

Te niezapomniane obrazy wykonane w Delcie Okavango, Botswana (Delta Okawango w Botswanie) fotograf dzikiej przyrody Grant Atkinson (Grant Atkinson), który przybył do bagna Okawango, aby zrobić zdjęcia dzikich zwierząt.

Zapisywanie impala skok na terenie rezerwatu przyrody w Botswanie

Zdjęcie: Grant Atkinson

Okavango Delta jest największa na świecie delta śródlądowa planety. Ponadto, jego wyjątkowy charakter, że w tych miejscach istnieje kolizja jest niezwykle żyzne tereny podmokłe i suche ziemie na pustyni Kalahari.

Delta stała się schronieniem dla wielu zwierząt i roślin. I jej dolnym biegu dosłownie przyciągnąć wędrówki stada zwierząt stepowych takich jak bawołów, zebr, antylop i słoni. Wśród drapieżników, które następują te stada - zobaczyć lwy, lamparty i hieny.

Zapisywanie impala skok na terenie rezerwatu przyrody w Botswanie

Grant Atkinson, który przyszedł tu z nadzieją na spotkanie z bogatym i zróżnicowanym świecie przyrody, mam dużo więcej - poznał dwa zwierzęta walczą ze sobą, a jeden z nich musiał wydostać się z tej walki zwycięsko.

- Młoda lwica próbował wkraść się na pielęgniarskiej Impala - mówi fotograf - jej ciało było napięte ... Predator był gotowy do ataku na antylopy. Stałem w gotowości, aby nie przegapić długo oczekiwany moment prawdy. I żal Impala, ale takie jest życie w tych trudnych warunkach.

Zapisywanie impala skok na terenie rezerwatu przyrody w Botswanie

- Po chwili lwica ma pośpiechu bezpośrednio do ofiary. Wydawało się, że antylopa nie może uciec z jego ostrymi pazurami i zębami. Jednak niesamowite skoki impala śpi jej życie. Udało jej się wykręcić i skakać, aby uciec od lwicy. Dosłownie wymknął się z nią pod nosem - mówi Pan Atkinson.

- To był niesamowity moment prawdy - mówi mężczyzna. - W świecie przyrody, nawet największy drapieżnik z tych miejsc mogą być pozostawione bez kolacji. I choć cieszę się, że Impala był w stanie uciec, ale nadal mam żal do lwicy. I choć było blisko do sukcesu, ale antylopa był szybszy.

Zapisywanie impala skok na terenie rezerwatu przyrody w Botswanie

Według fotografa, to było bardzo ekscytujące widowisko, bo nie spodziewałam się, że będzie świadkiem takiego polowania. - Widziałem lwy przed już złapać zdobycz, ale pełnoprawnym polowanie widziałem po raz pierwszy - mówi pan Atkinson.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Leo musiał wspiąć się na drzewo, by uciec z bizonaLeo musiał wspiąć się na drzewo, by uciec z bizona
„Biały Duch” Park Narodowy Etosha„Biały Duch” Park Narodowy Etosha
Widok z góry: zwierzęce oszałamiające zdjęcia OkavangoWidok z góry: zwierzęce oszałamiające zdjęcia Okavango
Powrót zimorodekPowrót zimorodek
Eksterminacja żubrów w USAEksterminacja żubrów w USA
Polowanie African Fish Eagle w Delcie OkavangoPolowanie African Fish Eagle w Delcie Okavango
Wild Africa po zdjęciach Andy i Sarah SkinnerWild Africa po zdjęciach Andy i Sarah Skinner
Ralph - największy królik na świecie!Ralph - największy królik na świecie!
Cesarz pingwiny pisklęta sty veremeeraCesarz pingwiny pisklęta sty veremeera
Niebezpieczne skrzyżowanie rzeki MaraNiebezpieczne skrzyżowanie rzeki Mara
» » » Zapisywanie impala skok na terenie rezerwatu przyrody w Botswanie

© 2011—2018 po.perhegrigh.ru