po.perhegrigh.ru

Gnu uratował ją od leopard cub

Cielę gnu mógłby być następny posiłek dla głodnego lamparta, ale co drapieżnik nie należy spodziewać się, że dzielna matka antylopy będzie spieszyć, aby zapisać swoje dziecko.

Gnu uratował ją od leopard cub

Zdjęcie: Martin Farrell / Mara Północna Conservancy w Kenii

Te wspaniałe zdjęcia pokazują lampart myślistwo, wybrał jako jego ofiary 6-miesięcznego cielęcej gnu, ale na szczęście jego matka była tam i był w stanie wstać do dziecka.

Gnu uratował ją od leopard cub

W jednej chwili, lampart upadł atakując ofiarę drapieżnika i uruchomić. Patrząc na te zdjęcia, które sobie sprawę, że w tym świecie wszystko jest zmienna: w jednej chwili jesteś - drapieżnikiem, a chwilę później można wziąć ścieżkę poświęcenia i vice versa.

Gnu uratował ją od leopard cub

Ten cykl fotografii wykonanych przez 54-letniego Martina Farrell (Martin Farrell), fotograf przyrody, przybył w Masai Mara (Kenia) z Bristol, robić zdjęcia dzikich zwierząt. Poza tym jego 58-letnia żona, Kathy (Kathy) był w stanie uchwycić tę dramatyczną scenę na wideo.

Gnu uratował ją od leopard cub

Według Kaluena Benjamin (Benjamin Kaluena), który wraz z grupą turystów, a pierwszy zauważył drapieżnika, lamparty rzadko atakują w ciągu dnia, więc antylopy zachowywał tak spokojnie, najwyraźniej nie spodziewał się ataku drapieżnych kotów.

Gnu uratował ją od leopard cub

Jednak w jednej chwili, zmiana planów - leopard i postanowił zaatakować łydki, co wydawało mu się łatwym celem. - To było niewiarygodne! - mówi Benjamin. - Widziałem wiele scen myśliwskich lampart, ale wszystkie z nich zostały wykonane w ciemności.

Gnu uratował ją od leopard cub

- Mój mąż i ja widzieliśmy dużo podczas naszej podróży - mówi Kathy, - ale nigdy nie widziałem czegoś podobnego. Jak mój mąż, Benjamin, „Jesteśmy po prostu w odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie.”

Gnu uratował ją od leopard cub

fotograf dzikiej przyrody Paul Goldstein (Paul Goldstein), który był w tej samej grupie, mówi, że para specjalnie zatrzymaliśmy się w tym miejscu, aby nakręcić odpoczynku leopard i dlatego nie oczekuj, że będą świadkami takiej dramatycznej sceny.

Gnu uratował ją od leopard cub

- Kiedy przyjechaliśmy, lampart odpoczywał i nie jechał na polowanie. Ale przez jakiś czas jego plany uległy zmianie, i to gwałtownie zaatakował cielę GNU.

Gnu uratował ją od leopard cub

- To był wielki dorosły samiec lamparta, gnu i stanowi główną część swojej diety, tak, że w ataku na antylopy nie było zaskoczeniem - mówi Martin Farrell.

Gnu uratował ją od leopard cub

- Zadziwiające jest to, że to wszystko stało się w godzinach popołudniowych. Poza tym, że został uderzony przez antylopy matki, odważnie rzucili się bronić jej cielę. W ogóle, scena była imponująca. Wszystko, co działo się pozostanie w naszej pamięci na długi czas.

Gnu uratował ją od leopard cub

Zdjęcie: Martin Farrell / Mara Północna Conservancy w Kenii

Wideo: Kathy Farrell / Mara Północna Conservancy w Kenii
Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Zdjęcia zdjęcia AlabaisZdjęcia zdjęcia Alabais
Leo musiał wspiąć się na drzewo, by uciec z bizonaLeo musiał wspiąć się na drzewo, by uciec z bizona
Gepardy przez angielskiego fotografa Davida NewtonGepardy przez angielskiego fotografa Davida Newton
Historia: Jak lampart został wypryskami?Historia: Jak lampart został wypryskami?
Urodził Memphis zoo Lampart cubUrodził Memphis zoo Lampart cub
Lwiątko wraca do domu jego niespokojnyLwiątko wraca do domu jego niespokojny
Zdjęcia obrazki AkityZdjęcia obrazki Akity
Świat nietoperze od fotografa Kathy Adams ClarkŚwiat nietoperze od fotografa Kathy Adams Clark
Zdjęcia zdjęcia alaskan malamuteZdjęcia zdjęcia alaskan malamute
Niebezpieczne skrzyżowanie rzeki MaraNiebezpieczne skrzyżowanie rzeki Mara
» » » Gnu uratował ją od leopard cub

© 2011—2018 po.perhegrigh.ru