po.perhegrigh.ru

Skok dwóch metrów od śmierci ratuje gnu

Ten gnu okazało się, że było to realne, aby uniknąć bezpośredniego ataku lwa. Antylopy w stanie przeskoczyć do wysokości dwóch metrów, tym samym pozostawiając głodnych lwica z niczym.

gnu-metrowy skok ratuje od śmierci

Zdjęcie: Jacques Matthysen / Kariega Game Reserve

Ta epicka bitwa między gnu i lwów w rezerwacie okazało Kariega Game Reserve, w Republice Południowej Afryki. Rezerwa ta znajduje się w odległości 15 minut jazdy od Oceanu Indyjskiego i jest uważany za domem dla wielu afrykańskich zwierząt, w tym słynnego „Big Five”.

Stado gnu wypasu spokojnie w terenie otwartym sawanny, gdy wybrany rodzinę lwów. Doświadczony lwica zaczęła pościg. Jedna z kobiet rzuciła antylopę, ale ku zaskoczeniu lwica skoczył gwałtownie do dwóch metrów.

gnu-metrowy skok ratuje od śmierci

I pomimo siły i powagi antylopy lew uciekł z jego wytrwałych pazury. To zdarzenie miało miejsce przed rangers parkowych i przyrody fotograf Jacques Matthisena (Jacques Matthysen), którzy przyszli do parku przyrody sfotografować lwów afrykańskich.

gnu-metrowy skok ratuje od śmierci

Według 36-letniego fotografa, gnu często nie udaje się uniknąć ostre kły i pazury lwów. Jednak ten przypadek był orientacyjny. - gnu naprawdę znalazł świetny sposób, aby uciec od lwica - mówi Jacques.

gnu-metrowy skok ratuje od śmierci

- To było idealne ucieczka, uratował życie zwierzęcia. Na pierwszy rzut oka lwica stanął zaskoczony i rozczarowany w tym samym czasie! To nigdy nie widziałem. Miałem szczęście, że byłem w odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie, tak więc nie miałem czasu, aby te wspaniałe obrazy - mówi fotograf.

gnu-metrowy skok ratuje od śmierci

Private Reserve Kariega Game Reserve obejmuje powierzchnię 10 tysięcy hektarów i jest domem dla wielu zwierząt. Znajduje się on w Eastern Cape, drugim co do wielkości prowincji RPA. Jest to kraina niesamowite krajobrazy: góry Smoczych, miękkie kontury zielonych wzgórz, żółtym piasku sawanny i dolinami rzek niebieskimi żyłkami.

gnu-metrowy skok ratuje od śmierci

Na terenie tego wspaniałego ekosystemu może zaspokoić najbardziej znanych afrykańskich mieszkańców - to lwy, słonie, nosorożce, lamparty, bawoły, gnu oraz wiele innych znanych zwierząt.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Gophers od parku przyrody w Czechach RaduczGophers od parku przyrody w Czechach Raducz
„Biały Duch” Park Narodowy Etosha„Biały Duch” Park Narodowy Etosha
Walka między żyraf w Sabi rezerwy sabiWalka między żyraf w Sabi rezerwy sabi
Widok z góry: zwierzęce oszałamiające zdjęcia OkavangoWidok z góry: zwierzęce oszałamiające zdjęcia Okavango
Niedźwiedzie polarne w Arktyce ReserveNiedźwiedzie polarne w Arktyce Reserve
Obrażony szakal może zaatakować lwaObrażony szakal może zaatakować lwa
Uruchamianie żyrafy autorstwa Charlene bakkioniUruchamianie żyrafy autorstwa Charlene bakkioni
Koty SyriaKoty Syria
Mała podróż pod maską samochoduMała podróż pod maską samochodu
Coati debiut w niemieckim parku przyrodyCoati debiut w niemieckim parku przyrody
» » » Skok dwóch metrów od śmierci ratuje gnu

© 2011—2018 po.perhegrigh.ru