po.perhegrigh.ru

Szybka torpeda

Kingfisher piękne niebieskie skrzydła składane w celu zwiększenia prędkości, szybko wskakuje do wody ... a po chwili unosi się w powietrzu znowu, ściskając swoją zdobycz w dziobie!

szybka torpeda

Zdjęcie: Joe Petersburger / The Daube Delta w Rumunii

Pomimo wszystkich trudności technicznych, węgierski fotograf Joe Petersburgeru (Joe Petersburger) jeszcze udało się uchwycić całą sekwencję tych niesamowitych chwil polowanie, jeden z najbardziej udanych wędkarzy planecie.

CS poczyniono w delcie Dunaju w Rumunii (Daube Delta w Rumunii). Zdjęcia oddają zimorodka precyzja myśliwski, który aby przeżyć trzeba jeść codziennie 10-12 ryb, stanowiących 60 procent swojej wagi - to pod warunkiem, że w tym okresie nie miał potomstwa.

szybka torpeda

Według pana Petersburgera, fotografowanie ptaków wystąpił tylko w okresie lęgowym. W celu zwiększenia prawdopodobieństwa występowania zimorodka w pewnym miejscu w stawie 35-letni fotograf użył przynęty. I to działało. Joe mógł tylko czekać, kiedy ptak, przyciągane przez żywność, zanurzyć się w pożądanej części jeziora.

- Na Kingfisher przyspieszony metabolizm, więc aktywnie polować w ciągu dnia - mówi Joe Petersburger. - Szczególnie dużo wysiłku ptaków stosuje się, gdy ma ona małe pisklęta. Oto, jak mówią, nie pofilonit!

szybka torpeda

- Kingfisher - bardzo szybki ptak. Robi się tak szybko, że nasze oczy i mózg po prostu nie mają czasu na przetworzenie tego, co widzą. Dla mnie to było odkrycie, że zimorodki nigdy nie popełnia błędów podczas polowania. Jeśli ptak ma na celu produkcję, to zawsze go łapie.

Więc dla mnie to było bardzo ważne, aby nie trafić w punkt, jako drugi przypadek Kingfisher - po prostu nie da! Wielu ludzi wierzy, że robienie zdjęć za pomocą aparatu o specjalnych pułapek celowniki laserowe, ale tak nie jest.

szybka torpeda

Przed rozpoczęciem fotografowania jeden lub innego zwierzęcia ja długo badali swoje życie i zwyczaje, a dopiero potem robić zdjęcia. Po przestudiowaniu zachowanie, bez specjalnego sprzętu nie jest potrzebna, tylko aparat.

- Zawsze trzeba poświęcić dużo czasu na przygotowania i oczekiwania. Bez niej po prostu nie może zrobić, gdy chcesz uzyskać świetne zdjęcia. Dla mnie każdy otrzymał obraz - prawdziwe odkrycie - Joe wyjaśnia.

szybka torpeda

- Kiedy strategicznych programów badań na kropli wody na mokrych piór ptaka, jego pozycji i drapieżne w dziobie, wiesz - to jest szczęście! Wcześniej nie doświadczył czegoś podobnego, a teraz nie mogę zrobić bez!

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Oko w okoOko w oko
Łyse orły walki nad żywnościąŁyse orły walki nad żywnością
Złapać na gorącym uczynkuZłapać na gorącym uczynku
Widok z góry: zwierzęce oszałamiające zdjęcia OkavangoWidok z góry: zwierzęce oszałamiające zdjęcia Okavango
Spotkanie impas i Mewa śmieszkaSpotkanie impas i Mewa śmieszka
Powrót zimorodekPowrót zimorodek
Idealny strzał zimorodek Szkocki fotografIdealny strzał zimorodek Szkocki fotograf
Polowanie African Fish Eagle w Delcie OkavangoPolowanie African Fish Eagle w Delcie Okavango
Lot rekinLot rekin
Zimorodki - doskonałe rybakówZimorodki - doskonałe rybaków
» » » Szybka torpeda

© 2011—2018 po.perhegrigh.ru