po.perhegrigh.ru

Spotkanie z Lamparty

Niezwykły incydent z fotografem Paul Niklenom (Paul Nicklen) z Vancouver (Kanada), który spędził ostatnie kilka tygodni w Antarktyce biorąc lokalną przyrodę i zwierzęta. 44-letni kanadyjski interesuje w fotografii podwodnej, a jeden z jego nurkowań Paul zauważył Lampart.

Spotkanie z Lamparty

„Była to bardzo dużych próbek, których rozmiar jest 4-yoh metrów. Uszczelnienie Leopard zauważył również mnie i zdecydował się podpłynąć blisko, tak że jego twarz była w niektórych dziesięć centymetrów od obiektywu. Wiesz, w tym momencie było straszne „- mówi Paul Nicklen.

Jednakże, uszczelnienie pojawiła przyjazny i ciekawy. On dokładnie zbadane aparat Pawła, a następnie fotografem, a potem nagle z lewej strony. Paweł uważał, że jego nowy przyjaciel wypłynął na temat ich działalności, ale szybko wrócił do pantery, ale z łupem w ustach.

Spotkanie z Lamparty

„Uszczelnienie trzymane w ustach pingwinowi, złowione w pobliżu. Znów podpłynął tak blisko, jak to możliwe, i wydawało mi się, że chce mi dać swoją zdobycz. To było podobne do tego, jak koty domowe czasami przynieść do domu swoich zabitych ptaków lub myszy, starając się dać „dar” do ich właścicieli. Leopard zaczął grzebać lufę w kierunku mojego aparatu, najwyraźniej sądząc, że to moja twarz, tym samym oferując mi smak pingwina. Dla mnie to spotkanie było najbardziej ekscytujący moment w moim życiu”- powiedział w wywiadzie dla kanadyjskich dziennikarzy z Daily Mail.

Spotkanie z Lamparty

Paweł był całkowicie bezradny aczkolwiek rzadko, ale wciąż zdarzają się w lodowatej wodzie z urządzeń wielkogabarytowych, aw rzeczywistości atak na Lamparty człowieka. Na szczęście, kanadyjski fotograf miał szczęście, a on nawet zaprzyjaźnił się z ogromnego drapieżnika podwodnej!

Spotkanie z Lamparty

„Wiesz, że pingwiny nie wiem, że uważamy je za ładne i przyjazne istoty, jak również, a uszczelka lampart nie wie, że w oczach osoby, wygląda świetnie i niebezpiecznego drapieżnika. Wszystkie te zwierzęta są równie piękne, ale są na przeciwległych końcach łańcucha żywnościowego „- powiedział Paul Nicklen.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Nieoczekiwane spotkanie z jeżozwierz panteryNieoczekiwane spotkanie z jeżozwierz pantery
Ośmiornica Paul staje się muzykOśmiornica Paul staje się muzyk
Prawdziwe kaczki i mewy!Prawdziwe kaczki i mewy!
Inna przepowiednia ośmiornica PaulInna przepowiednia ośmiornica Paul
Seal wirtuozSeal wirtuoz
Gnu uratował ją od leopard cubGnu uratował ją od leopard cub
Historia: Jak lampart został wypryskami?Historia: Jak lampart został wypryskami?
Polar piętro świat NiklPolar piętro świat Nikl
Cub dłoni wiewiórka o imieniu RobCub dłoni wiewiórka o imieniu Rob
Krymski ośmiornica Pavlik predyktoremKrymski ośmiornica Pavlik predyktorem
» » » Spotkanie z Lamparty

© 2011—2018 po.perhegrigh.ru