po.perhegrigh.ru

Złoty bohater lub jak pies uratował życie danej osoby, jej właściciel

złoty bohater

W maju 2011 roku, z siedzibą w USA organizacja Human Society przyznawane na ceremonii wręczenia nagród  złoty Labrador honorowy tytuł, zwany Yogi - "Dog of the Year"

Również pies otrzymał statuetkę wykonaną jak nim kryształu i srebra ogona.

Wszystkie te honory golden retriever z Austin w Teksasie, został uhonorowany za uratowanie życia swojego pana, który spadł źle, jazda na rowerze górskim. 58-letni inżynier mechanik na emeryturze Paul Horton i Joga były nierozłączne odkąd Yogi pojawiła się w jego domu, jak szczeniak.

golden retriever uratował życieW październiku 2010 roku, joga, jak zwykle w towarzystwie swego pana, kiedy jechał na rowerze w pobliżu jeziora Travis i bezskutecznie przejechał krawężnik.

„Zrobiłem ten manewr, prawdopodobnie setki razy, ale tym razem moje przednie koło z jakiegoś powodu zatrzymał, a ja bezwładność przeleciał przez kierownicę i wylądował na głowie” - powiedział lokalnej gazecie reporter Paul Horton.

Horton, jak zwykle, nie nosić kask ochronny, cios przytomność. Gdy przyszedł do nich, że nie mógł się ruszyć, a od jego nos i usta krwawiły. Jego wierny Yoga był obok niego.

Horton był tak słaby, że nie miał siły, aby zadzwonić do kogoś o pomoc. Ledwie mógł szepnąć coś cicho, i około 30 minut spacerem i błagał Yogi zadzwonić do kogoś o pomoc. W końcu pies biegł w poprzek drogi do domu Horton i po drodze natknąłem swoich sąsiadów Bruce i Maggie Tate. Normalnie stateczny i spokojny pies, szczekając wściekle, a zachowywał się jak szaleniec. Zdając sobie sprawę, że coś jest złe, małżonka Tate następnie Yogi.

„To jest po prostu niesamowite, że Yogi pierwszy przebywał z Horton, gdy jest on potrzebny, a potem poszedł szukać pomocy, znalazł nas i poprowadził” - powiedział Bruce Tate. „Paul był w opłakanym stanie. Leżał w bardzo odludnym miejscu. "

Horton został przewieziony do szpitala, gdzie lekarze zdiagnozowali u niego - rdzeń kręgowy ściągnięty jeden z kręgów. Z tego powodu był sparaliżowany dolnej części ciała.

„Fakt, że pies szybko powiadomiony o swoich sąsiadów wystąpił problem, mogą dostarczyć w odpowiednim czasie jego właściciela do szpitala, i aby uniknąć śmierci z uduszenia lub bolesnego szoku. Nie przetrwałby jeśli stwierdzono 3-4 godzin po incydencie „- przyznał się do ordynatora Kliniki Traumatologii Szpitala Austin, dr Juan La Torre.

Horton pozostaje sparaliżowany na wózku inwalidzkim, ale ma dodatnią dynamikę w przywrócenie wrażliwości nogi, tors i plecy.

„Po tym zdarzeniu Yogi zachowuje się zupełnie inaczej” - mówi Paul Horton, „on nie przegap mnie z oka na minutę. Jeśli pójdę do innego pokoju, idzie do mnie, czy jestem na wózku pojedzie pięć metrów w bok, to też przenieść na 5 metrów "

Yogi Horton pozostawić bez uwagi tylko wtedy, gdy jego żona gra na fortepianie Chopina. Joga prowadzi do instrumentu i skomlenie w rytm muzyki.

„Musimy być szczególny i wyjątkowy pies robić to, co robił Jogi” - mówi Nicole Paquet, szef organizacji ludzkiego społeczeństwa w Teksasie. „Joga pokazała, jak silne więzi go ze swego pana, a jak wszyscy jesteśmy blisko swoich czworonożnych towarzyszy, i ile ich potrzebujemy.”

Czytaj więcej o rasie golden Retriever i o innych ras psów

golden retriever uratował życie jodze

golden retriever uratował życie Jogi - Dog Rok

golden retriever uratował życie Jogi - Dog Rok

golden retriever uratował życie Jogi - Dog Rok

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Ośmiornica Paul staje się muzykOśmiornica Paul staje się muzyk
Golden RetrieverGolden Retriever
Inna przepowiednia ośmiornica PaulInna przepowiednia ośmiornica Paul
Polar piętro świat NiklPolar piętro świat Nikl
Historia rasy, pochodzenia złocie (Złoty Retriever)Historia rasy, pochodzenia złocie (Złoty Retriever)
Retriever i Labrador: jaka jest różnica? Opis, zdjęcia i cenyRetriever i Labrador: jaka jest różnica? Opis, zdjęcia i ceny
Biolodzy sfotografowany Loris, uważany za wymarłyBiolodzy sfotografowany Loris, uważany za wymarły
Krymski ośmiornica Pavlik predyktoremKrymski ośmiornica Pavlik predyktorem
Ciekawa historia: Kocham za LabradorCiekawa historia: Kocham za Labrador
Spotkanie z LampartySpotkanie z Lamparty
» » » Złoty bohater lub jak pies uratował życie danej osoby, jej właściciel

© 2011—2018 po.perhegrigh.ru