po.perhegrigh.ru

Ach tak, jak kameleon!

To musi być bardzo frustrujące, gdy obiad jest w strefie niedostępność jednak na to jaszczurka nie jest problemem.

Ach tak, jak kameleon!

polowanie kameleon. Indonezja / Shikhei Goh

Podczas regularnego kameleon polowania zręcznie wykorzystuje bardzo szybki i tak długi język, którego długość jest dwa razy długość jego ciała. Ten cud jest w stanie zrozumieć język ofiary tylko ułamek sekundy.

Na tych niezwykłych zdjęciach wyraźnie pokazują niezwykłą kameleon na polowanie niczego krykieta. Gad przywiązanie do cienkiej źdźbło trawy, wystarczy poświęcić swój lepki język.

Ach tak, jak kameleon!

Indonezja / Shikhei Goh

Ta seria obrazów było możliwe, aby 39-letni fotograf z Indonezji sikha Guohua (Shikhei Goh). - Szedłem przez pole na wyspie Batam (Batam) w Indonezji, i nagle zauważyłem, że ten wspaniały i barwny kameleona - mówi sikha - on po prostu czekał, siedząc na cienkiej źdźbło trawy.

Ach tak, jak kameleon!

Indonezja / Shikhei Goh

- Chameleon zauważył, że zakład sąsiedni usiadł krykieta. I nagle jaszczurka nagle „strzał” ze swoim unikalnym językiem z niezwykłą prędkością. Wszystko to stało się w jednej chwili, ale w celu uczynienia tych zdjęć zajęło mi około 40 minut.

Po jedzeniu, Chameleon zszedł źdźbło trawy i udał się, jak gdyby nigdy nic na temat ich działalności. - To był niesamowity widok. Bardzo precyzyjny i szybki ruch. Naprawdę podobało oglądanie jak „działa” naturę.

Ach tak, jak kameleon!

Indonezja / Shikhei Goh

Kameleony są znane z ich unikalną zdolność do zmiany koloru ciała. Zdolność ta jest związana z osobliwości struktury skóry tym jaszczurki. W zewnętrznej warstwie i głębszej skóry znajduje się specjalne komórki rozgałęzione - Chromatofory zawierające ziarna o różnych pigmentów czarnych, czerwonawy, ciemnobrązowego i żółtym.

Kiedy procesy są ograniczone Chromatofory, ziarna pigmentu są rozdzielone tak, że ich stężenie jest największe w środku komórki, przy czym skóra uzyskuje BG lub białawy kolor żółty. A gdy środek warstwy włókien skupia ciemne komórki pigmentowe, ich skóra staje się ciemny. Połączenie tych pigmentów powoduje pojawienie się innych kolorów.

Ach tak, jak kameleon!

Indonezja / Shikhei Goh

- Kocham przyrodę i lubią ją sfotografować - uznanego fotografa - ale to jest moje najlepsze ujęcia. Widząc ich zdjęcia już w pełni gotowy, byłem po prostu zaskoczony, jak dobrze widocznym kameleon polowania.

„Kocham naturę i sfotografować dużo, ale to moje najlepsze zdjęcia. Widząc wyniki ich pracy, byłem zdumiony, bo te zdjęcia pokazują wszystko tak jasne i doskonałe. "

Ach tak, jak kameleon!

Indonezja / Shikhei Goh

Na kameleon specjalnie przystosowane mięśnie i kości, przez które Strzela mu język do 0,07 sekundy. Niedawno, biolodzy odkryli, że mniejsze gatunki kameleonów dłuższych językami.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Chameleon i motyl - niezwykły duetChameleon i motyl - niezwykły duet
Psy trzymać swój język dlaczegoPsy trzymać swój język dlaczego
Najdłuższy owad na świecieNajdłuższy owad na świecie
Blisko Chameleon JemenuBlisko Chameleon Jemenu
Tricorn Kameleon JacksonaTricorn Kameleon Jacksona
Mantis jazda ślimakMantis jazda ślimak
Kolor święto - panterovy kameleonKolor święto - panterovy kameleon
Gecko (zdjęcie): Jaszczurka z fantastycznymi zdolnościamiGecko (zdjęcie): Jaszczurka z fantastycznymi zdolnościami
W Anglii w Exmoor zoo urodziła rzadkie kameleonyW Anglii w Exmoor zoo urodziła rzadkie kameleony
Prawdziwy wąż i kameleonPrawdziwy wąż i kameleon
» » » Ach tak, jak kameleon!

© 2011—2018 po.perhegrigh.ru