po.perhegrigh.ru

Niezwykła przyjaźń między niedźwiedź i wilk

Patrząc na tych niezwykłych zdjęć widać, że w naturze może się zdarzyć wszędzie. A nawet przyjaźń między takimi różnych zwierząt, takich jak niedźwiedź brunatny i szary wilk, będących potencjalnymi rywalami, jest również możliwe.

Niezwykła przyjaźń między niedźwiedź i wilk

Zdjęcie: Lassi Rautiainen / Finlandia

Te zdjęcia mogłyby znany fiński fotograf dzikiej przyrody Lassi Rautiainen (Lassi Rautiainen) gdzieś w dziczy leśnych północnej Finlandii. Był świadkiem niezwykłej przyjaźni pomiędzy młodego niedźwiedzia brunatnego i wilka.

56-letni fotograf przez ostatnie dziesięć dni, obserwował, jak dwóch najbardziej znanych drapieżników, którzy są potencjalni konkurenci, a nawet wrogów w środowisku naturalnym, wystawił każdej nocy „romantyczne kolacje”, dzielenie się, złapać zdobycz ze sobą.

Niezwykła przyjaźń między niedźwiedź i wilk

Młody, ale dość duży niedźwiedź i wilk stworzyli niezwykły sojusz. Według Lassi Rautiainen, najprawdopodobniej stało się dla młodych zwierząt, ze względu na fakt, że nie mają wystarczającego doświadczenia w polowaniu. I łącząc ogólną wysiłku, młody drapieżnik zdołał przetrwać w trudnych warunkach dzikiego środowiska.

- Nikt nie może wiedzieć dokładnie, dlaczego tak się stało. Myślę, że w czasie spotkania niedźwiedzia i wilka były jeszcze bardzo młody i pewny siebie i nie wiedzą, jak przetrwać w spokoju.

Niezwykła przyjaźń między niedźwiedź i wilk

- Byli w stanie wspierać się wzajemnie w szczególnie trudnej chwilach jego życia. Stając się jednym z Twoich znajomych Niestety, drapieżnikami i mieszkaliśmy razem. Razem łatwiej znaleźć swoje jedzenie i przetrwać w tak trudnych dla nich świecie - mówi fotograf.

Niezwykła przyjaźń między niedźwiedź i wilk

- Wydaje mi się, że czują się bardzo komfortowo ze sobą. W ciągu 10 dni, Widziałem je poznali i obiad razem. Ich spotkanie trwało od 8 wieczorem do 4 rano.

- Kiedy zacząłem oglądać tę niezwykłą parę i ich współpracy, chciałem pokazać światu, że jest to możliwe w przyrodzie - mówi Pan Rautiainen. Być może będzie to dobry pozytywnym przykładem dla wielu ludzi.

Niezwykła przyjaźń między niedźwiedź i wilk

- Później widziałem jak wilk został przyjęty do „klubu Bear” na równi z niedźwiedziami. Najwyraźniej palcami każdy znalazł to możliwe tak znajomo ...

Niezwykła przyjaźń między niedźwiedź i wilk

Należy zauważyć, że fiński fotograf Lassi Rautiainen organizuje foto safari dzikich zwierząt i jest on jednym z uczestników 2. tle charakter festiwalu, który odbył się w Sankt Petersburgu w marcu.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Pingwin i niedźwiedź polarnyPingwin i niedźwiedź polarny
Ciekawy Niedźwiedź polarny z ChurchillemCiekawy Niedźwiedź polarny z Churchillem
Wojtek - Niedźwiedź i żołnierzeWojtek - Niedźwiedź i żołnierze
Młody wilk grzywiasty z zoo w DenverMłody wilk grzywiasty z zoo w Denver
W Afryce znaleziono nowy gatunek wilkaW Afryce znaleziono nowy gatunek wilka
Beardsley Zoo wprowadził młodego rudego wilkaBeardsley Zoo wprowadził młodego rudego wilka
Rodzina niedźwiedź odwiedził dom w New JerseyRodzina niedźwiedź odwiedził dom w New Jersey
Zdjęcia ciekawy niedźwiedź Stevena KozłowskiZdjęcia ciekawy niedźwiedź Stevena Kozłowski
Psy przodkowie. wilkPsy przodkowie. wilk
Niezwykła przyjaźń między Młode lwy, hieny i tygrysa cubNiezwykła przyjaźń między Młode lwy, hieny i tygrysa cub
» » » Niezwykła przyjaźń między niedźwiedź i wilk

© 2011—2018 po.perhegrigh.ru