po.perhegrigh.ru

Humbak skoki z wody u wybrzeży RPA

Te niesamowite zdjęcia pokazują niezwykły moment, kiedy młody humbak wyskakuje z wody. Rzadko Ujęcia zostały wykonane u wybrzeży południowo-wschodniej Afryce i na Madagaskarze pomiędzy Mozambikiem przewodnikiem i fotografa Stevena Benjamin (Steven Benjamina).

Humbak skoki z wody u wybrzeży RPA

Zdjęcie: Steven Benjamin RPA

Według 31-letniego mężczyzny, 40-tonowy zwierzę nagle wyskoczyła z prawa wodnego obok ich łodzi, co wywołało burzę emocji wielu turystów stojących na pokładzie.

- Kilka sekund ogromny wieloryb był w powietrzu, a potem głośno dostanie się do wody - Stephen wspomina. - Często mam się spotkać z humbaki, ponieważ to właśnie przez tych miejscach jest ich sposób. Przyciąga ich ciepłych wodach między Mozambiku i na Madagaskarze.

Humbak skoki z wody u wybrzeży RPA

- Podczas całej naszej podróży przez 20 minut nasza łódka towarzyszyło stado wielorybów, ale tylko zdecydował się na to niesamowite show. Byłem po prostu szczęśliwy, że udało mi się zrobić te strzały i wypadł z łodzi, jak walcowane ogromną falę po jego upadku na nas.

Humbak skoki z wody u wybrzeży RPA

- Humbak pokazał swoją siłę i moc, dzięki czemu jest jasne, kto jest w tych miejscach głównych - mówi Pan Benjamin, który przybył tu z Cape Town. - I choć humbaki jest dość częstymi gośćmi na naszej drodze, ale takie zachowanie musiałem zobaczyć po raz pierwszy - powiedział mężczyzna.

Humbak skoki z wody u wybrzeży RPA

- Stałem na krawędzi łodzi, trzymając aparat w dłoniach. Naprawdę chciałem uchwycić ruch tych gigantów morze. Jednak nie spodziewałem się takiego obrotu sprawy. To było nieoczekiwane i wspaniałe. Każdy, kto był na pokładzie łodzi, doświadczył niesamowitej adrenaliny. Dobrze, że nie przewrócił.

Humbak skoki z wody u wybrzeży RPA

Pomimo faktu, że Steven objął fotografowania zwierząt morskich zaledwie sześć lat temu te zdjęcia nie udało mu się. Jego aparat profesjonalny zdobył lokalnych konkursów fotograficznych. Teraz może strzelać dziko na bardziej profesjonalnym poziomie, pisze dziennik brytyjski dziennik Daily Mail.

Humbak skoki z wody u wybrzeży RPA

- Zdjęcia okazało się udane, to szkoda, że ​​nie są w stanie doprowadzić całą wielkość gigantów morze. W ciągu 60 lat humbaki zostały prawie zniszczone, ale dzięki nowym prawem w tej chwili ich populacja wynosi około 80 tysięcy osób.

Humbak wita łódź z ludźmi niedaleko Sydney
Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Lifestyle pływających ryb w ich naturalnym środowiskuLifestyle pływających ryb w ich naturalnym środowisku
Mewa i rybakMewa i rybak
Fur seal uciekł szczęki Żarłacz białyFur seal uciekł szczęki Żarłacz biały
Gnu uratował ją od leopard cubGnu uratował ją od leopard cub
Humbaki u wybrzeży Kalifornii!Humbaki u wybrzeży Kalifornii!
Najdłuższe zwierzęta wodneNajdłuższe zwierzęta wodne
Zdjęcia ciekawy niedźwiedź Stevena KozłowskiZdjęcia ciekawy niedźwiedź Stevena Kozłowski
U wybrzeży Kamczatki odkrył unikalny białego wielorybaU wybrzeży Kamczatki odkrył unikalny białego wieloryba
W wodach Sydney zaobserwowano 15-metrowy płetwal błękitnyW wodach Sydney zaobserwowano 15-metrowy płetwal błękitny
Molestowanie hipopotam na rzece Chobe w BotswanieMolestowanie hipopotam na rzece Chobe w Botswanie
» » » Humbak skoki z wody u wybrzeży RPA

© 2011—2018 po.perhegrigh.ru