po.perhegrigh.ru

Sowy z fotografów Jari peltomaki i Davida tiplinga

Sowa, być może, jeden z najbardziej niezwykłych ptaków na świecie, który nie jest tak łatwo znaleźć w przyrodzie. Jednak prawdziwi eksperci i miłośnicy tych ptaków poznać miejsce, w którym się znajdują. Wszystkie te wspaniałe zdjęcia sowy rozsławione fotograf przyrody Jari Peltomaki i Davidman Tiplingom (Jari Peltomaki i David Tipling).

Sowy z fotografami Jari Peltomaki i David Tiplinga

Zima jastrzębia polowanie sowa. Zdjęcie: David Tipling

Na przykład, mała sowa karłowaty, który jest najmniejszym z Europejskiego Sowa utknął w głębokim śniegu w Oulu, Finlandia (Oulo, Finlandia). Przed wylądować na powierzchni śnieżnobiałej, jest dumny osadzony na wysokiej sośnie.

Sowy z fotografami Jari Peltomaki i David Tiplinga

Sóweczka. Zdjęcie: Jari Peltomaki

- Kiedy zobaczyłem to słodkie dziecko, zatrzymany w śniegu, zdałem sobie sprawę, że muszę natychmiast uchwycić ten rzadki chwilę. Dzieje się tak na co dzień - powiedział Jari Peltomaki. - Nie jest łatwo spadł w śniegu, więc polować, próbując złapać vole, ukrywając pod śniegiem. Nawiasem mówiąc, gryzoni i nie mógł uciec od tego sprytnego łowcy.

Sowy z fotografami Jari Peltomaki i David Tiplinga

Sóweczka. Zdjęcie: Jari Peltomaki

- Sóweczka uporczywie patrzy, słucha uważnie przez 30 sekund. Może usłyszał norniki ruchowych pod śniegiem. Ale po chwili leżał w śniegu niedaleko mnie - kontynuuje historię 48-letniego fotografa. - Kiedy szukał nornice, jego głowa została całkowicie pokryte śniegiem, ale potem pojawił się, i nie było mysz w dziobie, z którymi latał. Przez całe polowanie trwało mniej niż 15 sekund!

Sowy z fotografami Jari Peltomaki i David Tiplinga

Zdjęcie: Jari Peltomaki

Fotograf był bardzo podekscytowany, że był świadkiem sceny, a on był w stanie uchwycić je w aparacie. A oto kolejny wspaniały fotografia nocna sowa wystawiła głowę z dużym otworem w drzewo i jakby mrugając na fotografa. Ta sowa włochatka żeński patrzy wprost w obiektyw kamery w lesie Siykayoki (Finlandia).

Sowy z fotografami Jari Peltomaki i David Tiplinga

Barn Owl osiadł w opuszczonej stodole. Zdjęcie: David Tipling

Jari Peltomaki znaleźć w fińskich lasach setki skrzynek lęgowych dla sów, zwłaszcza wiele z nich okazało się, kosmatych sowy. - A to samica zatrzymaliśmy się w dosłownie kilka minut, podczas gdy poszedłem wokół drzewa, wybierając odpowiedni kąt fotografowania. I wtedy zobaczyłem, że ona mruga. W rzeczywistości wyglądało to bardzo zabawne! - wspomina pan Peltomaki. - Wydawała mi podziękować za zainstalowanych skrzynek lęgowych!

Sowy z fotografami Jari Peltomaki i David Tiplinga

Barn Owl w North Norfolk w Anglii. Zdjęcie: David Tipling

Wszystkie te wspaniałe zdjęcia sowy zebrane w jednej książce „Sowa» ( «Sowy»), opublikował niedawno z fotografem i najlepszym przyjacielem Jari Peltomaki David Tiplingom. Oboje są bardzo lubiący sowy i ujawniają swoje sekrety poprzez fotografię.

Sowy z fotografami Jari Peltomaki i David Tiplinga

Płomykówka polowania w North Norfolk w Anglii. Zdjęcie: David Tipling

Sowy z fotografami Jari Peltomaki i David Tiplinga

Książka „Sowa» / Jari Peltomaki i David Tipling
Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Owlet Tomsk i jego niezwykła rodzinaOwlet Tomsk i jego niezwykła rodzina
Pisklęta Pójdźka z zoo w SacramentoPisklęta Pójdźka z zoo w Sacramento
Ptaków drapieżnychPtaków drapieżnych
Które mogą mieć sowę, cechy nocnych ptakówKtóre mogą mieć sowę, cechy nocnych ptaków
Gepardy przez angielskiego fotografa Davida NewtonGepardy przez angielskiego fotografa Davida Newton
Większość ptaków drapieżnychWiększość ptaków drapieżnych
Ptaków drapieżnychPtaków drapieżnych
Narodzeni Jackson Zoo młody gibonNarodzeni Jackson Zoo młody gibon
W Japonii otwarto Owl CafeW Japonii otwarto Owl Cafe
Ptaki drapieżnePtaki drapieżne
» » » Sowy z fotografów Jari peltomaki i Davida tiplinga

© 2011—2018 po.perhegrigh.ru