po.perhegrigh.ru

Gepardy przez angielskiego fotografa Davida Newton

Brytyjski fotograf dzikiej przyrody David Newton (David Newton) złapanych fascynujące obrazy wielkich kotów podczas safari w Masai Mara w Kenii (Masai Mara, Kenia).

Gepardy przez angielskiego fotografa Davida Newton

Zdjęcie: David Newton / Masai Mara, Kenia

Gepardy wykorzystywane dach samochodu jako poszukiwania, obserwując, a tym samym od wysokości jego potencjalną zdobycz. Jego nieoczekiwane zachowanie kota pierwszej grupy turystów pogrążyła się prądem, zmuszony do opuszczenia SUV.

Jednak David Newton powiedział, że to zła decyzja, jak długo jesteś w pojeździe, jesteś częścią, ale jak najszybciej opuścić samochód, narażasz się na poważne ryzyko ataku drapieżników. - Teraz, drapieżnik może uznać cię jako swoją ofiarę - mówi fotograf.

David Newton - znany fotograf, pisarz, redaktor, który nigdy wcześniej nie był na safari. - Jestem bardzo szczęśliwy, kiedy miałem okazję podróżować do gubernatora Camp Masai Mara (Governors Camp Masai Mara), a nawet jako członek zespołu SanDisk Extreme Team - mówi Newton.

Gepardy przez angielskiego fotografa Davida Newton

- Jest to rodzaj pracy, z której jest to po prostu niemożliwe, aby odmówić - mówi David. - Jestem bardzo szczęśliwy, że udało mi się tam pojechać i poznać te piękne koty! Nigdy nie zapomnę momentu, gdy przyszedł kuba gepard i dorosłych do naszego samochodu, a następnie z łatwością i gracją wskoczył na niego!

- Co ciekawe jest to, że ludzie nie są zainteresowani w nich, nie wydają się zauważyć nas. Potrzebowali nasz samochód, ale my nie. Gepardy zostały wykorzystane jako wzniesieniu, z pięknym widokiem. Oni po prostu polować, patrząc na swoją ofiarę, a w tym czasie nie stanowią zagrożenie dla nas, oczywiście - gdy byliśmy w samochodzie.

Gepardy przez angielskiego fotografa Davida Newton

- Pomimo wielu lat doświadczenia zawodowego fotografa, nie miałem do pracy w takich miejscach - mówi David. - Zadanie było proste - Musiałem zastosować swoje umiejętności i wiedzę w całkowicie nowym i nieznanym środowisku i przywrócić z tych miejsc jak najwięcej zdjęć wysokiej jakości.

- Podczas całego safari mój aparat w trybie zdjęć seryjnych, ponieważ nie chcesz przegapić ani chwili, że może być bardzo ważne. I czas, aby zmienić ustawienia, też nie było. A metoda ta uzasadnia się - byłem w stanie zrobić wiele wspaniałych zdjęć.

Gepardy przez angielskiego fotografa Davida Newton

David Newton (z lewej) i gepardy. Zdjęcie: David Newton / Masai Mara, Kenia

- Zdolność do prowadzenia ciągłego fotografowania i dobrą kartę pamięci jest bardzo ważne w takich okolicznościach, nawet jeśli chodzi o strzelanie stosunkowo nieruchomy obiekt - fotograf wyjaśnia.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Leo musiał wspiąć się na drzewo, by uciec z bizonaLeo musiał wspiąć się na drzewo, by uciec z bizona
Fur seal uciekł szczęki Żarłacz białyFur seal uciekł szczęki Żarłacz biały
Wesoła młoda mandrylWesoła młoda mandryl
Gnu uratował ją od leopard cubGnu uratował ją od leopard cub
Lot rekinLot rekin
Żółwie w stroju kąpielowym!Żółwie w stroju kąpielowym!
Małe loris z North CarolinaMałe loris z North Carolina
Lwiątko wraca do domu jego niespokojnyLwiątko wraca do domu jego niespokojny
Sowy z fotografów Jari peltomaki i Davida tiplingaSowy z fotografów Jari peltomaki i Davida tiplinga
Niebezpieczne skrzyżowanie rzeki MaraNiebezpieczne skrzyżowanie rzeki Mara
» » » Gepardy przez angielskiego fotografa Davida Newton

© 2011—2018 po.perhegrigh.ru