po.perhegrigh.ru

Niesamowita transformacja cykady

Niesamowity moment przekształcenia larwy Cykada udało się uchwycić profesjonalny fotograf dzikiej przyrody Thomas Morente (Thomas Marent) w ponadnarodowym Park Palmerston (Palmerston Park Narodowy) w Queensland (Australia).

Niesamowita transformacja cykady

Oszałamiające zdjęcia pokazują stopniowe powstawanie ciała larwy dorosłych. Według słów fotografa, cały proces trwał około trzydziestu minut.

Zobacz cykady nie są dość proste. Są one doskonale opanował sztukę kamuflażu. Dodatkowo, osoby dorosłe, jak to często bywa w świecie owadów, są krótko w porównaniu do ich larw. Potomstwo tych owadów rozwijać pod ziemią przez kilka lat. Po tym, życie Cykada jest bardzo krótki - może leżała tylko jaja.

Niesamowita transformacja cykady

Cykady składają swoje jaja pod korą lub skórki roślin. Nieletni najpierw ssać łodygi roślin, a następnie zszedł pod ziemię (w późniejszych etapach rozwoju), żywią się soki z korzeni różnych roślin. Larwy cykad żyć przez kilka lat pod ziemią przez kilka lat (około 17 lat). Jednak to nie zostało ustalone dla wielu gatunków larw długości życia.

- W ostatnim etapie larwa wspina się do zakładu, mocno trzymając się nogami - mówi 47-letni pan Morente. - Najważniejsze jest to, aby roślin i liści wytrzymał go. I wtedy zaczyna się proces toczenia to magiczne stworzenia. Po kilku minutach "unosić" od siebie, a pojawi się luka larwy na tylnych płyt.

Niesamowita transformacja cykady

- Luka ta wzrasta około 30 sekund, a minutę później zaczyna wykazywać wirowania dorosłych cykady. Po 3 minutach, zaczynają patrzeć przez żółto-zielone światło skrzydła, następnie duże złożone oczy, a po 3 minutach zaczynają się pojawiać nogi owada. Cały proces konwersji trwa około 30 minut.

Jako fotograf wyjaśnia wszystkie te zdjęcia robił w nocy, przy użyciu specjalnej techniki podczas fotografowania nocnego. Musiał spędzić kilka godzin w parku, czekając przed rozpoczęciem procesu konwersji.

Niesamowita transformacja cykady

- Musiałam zaopatrzyć się w dużo cierpliwości, zanim rozpoczął tę wspaniałą metamorfozę - mówi fotograf. - Byłem bardzo szczęśliwy, a ja całkowicie usunięte wygląd cykad od początku do końca. To był mój stary sen, a ona w końcu zrozumiał!

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Oko w okoOko w oko
Król Jeleń w Richmond ParkKról Jeleń w Richmond Park
Spotkanie z gepard w Serengeti National ParkSpotkanie z gepard w Serengeti National Park
Inwazja cykadInwazja cykad
„Biały Duch” Park Narodowy Etosha„Biały Duch” Park Narodowy Etosha
Obejmujemy, moi przyjaciele!Obejmujemy, moi przyjaciele!
Amfibia axolotlAmfibia axolotl
Gwiaździste niebo w jaskiniGwiaździste niebo w jaskini
Kontaktowy młode goryle z Virunga ParkKontaktowy młode goryle z Virunga Park
Motyle i ważki od fotografa Mauro MaioneMotyle i ważki od fotografa Mauro Maione
» » » Niesamowita transformacja cykady

© 2011—2018 po.perhegrigh.ru