po.perhegrigh.ru

Idylla rodziny

Zmęczona matka niedźwiedź ustanawiają do odpoczynku na białym śniegu, podczas gdy jej urocze niedźwiadki igraszki i przepychają się wokół niej, nie dając jej chwili spokoju.

idylla rodziny

Matka niedźwiedź i trzy młode Wapusk w Parku Narodowym / Matthias Breiter

Na pięknych fotografiach przedstawiają trzy białe młode urodzone zaledwie trzy miesiące temu. dzieci życie jest całkowicie zależne od matki, który jest teraz o twardy czas: dbanie całego miotu spoczywa wyłącznie na nim.

Niedźwiedzie są jeszcze bardzo małe i wrażliwe: wymagają one stałej uwagi i ochrony. Czerpak zegar jest na czeku, badając otoczenie i pachnące powietrze. Oprócz tego matka dzieci czują się bezpiecznie, pozwalając sobie na wszelkiego rodzaju psot.

idylla rodziny

Te pozytywne wyniki zostały wykonane przez fotografa-przyrodnika Breyterom Matthias (Matthias Breiter) w National Park (Park Narodowy Wapusk Wapusk National Park) w pobliżu prowincji Manitoba, Kanada. - Byłem bardzo szczęśliwy - mówi fotograf - byłem w stanie zbliżyć się młode w dość bliskiej odległości i uzyskać wspaniałe obrazy.

- Wzruszające relacje między białego niedźwiedzia i jej dzieci nie może zostawić mi obojętny, po prostu musiałem je uchwycić. Nie co dzień można zobaczyć - zachwyca Matthias.

48-letni fotograf z Kenora, Ontario, przygotował drogę. - Park Park Narodowy Wapusk - jedyne miejsce, gdzie można zrobić zdjęcia z niedźwiedziami polarnymi. Wszyscy fotografowie chętnie przychodzą tutaj, ale nie wszystkie z nich są szczęście, miałem szczęście. Jest to rzadko zdarza się spotkać niedźwiedzia z potomstwem, a jeszcze rzadziej - zbliżyć się do niego w tak bliskiej odległości.

idylla rodziny

- Niedźwiedź-matka była bardzo troskliwy i delikatny. Ona stale lizać każdy z młodymi, niech wspinać się, a te z kolei nie daje jej spokoju z ich gry i figle.

- To niesamowite, nosić przez cały ten czas spokojnie leżącego w śniegu i nie ingerować w ich gry i kłótni. Wiedziała, że ​​byłem blisko, ale nie zwracał uwagi, a przynajmniej udawał, że mnie nie zauważy. Jednak młode nie mogą poruszać się z dala od bardziej niż kilka stóp.

Według fotografa, który jest również biologiem, studiując niedźwiedzie polarne, są to jedne z najlepszych obrazów niedźwiedzia polarnego, który mógłby kiedykolwiek zrobić.

idylla rodziny

Wapusk Park Narodowy jest jednym z najbardziej odległych i dzikich częściach Kanady. Ten park powstał w 1996 roku i znajduje się 45 km na południe od Churchill (Manitoba) na wybrzeżu Zatoki Hudsona. I to jest niezwykłe, jego nazwa - Wapusk - tłumaczone z języka Cree (algonkin grupy grupy językowej, co jest powszechne w Kanadzie) oznacza „niedźwiedź polarny”. Nie jest to zaskakujące, ponieważ głównym i wielu mieszkańców parku są niedźwiedzie polarne.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Spotkanie z gepard w Serengeti National ParkSpotkanie z gepard w Serengeti National Park
Lazy Bear z parku CabárcenoLazy Bear z parku Cabárceno
Losonok który myśli, że jest psemLosonok który myśli, że jest psem
Rozpaczliwa walka o życieRozpaczliwa walka o życie
Lenistwo niedźwiadek z National ZooLenistwo niedźwiadek z National Zoo
„Biały Duch” Park Narodowy Etosha„Biały Duch” Park Narodowy Etosha
Mały kiwi z National ZooMały kiwi z National Zoo
Niedźwiedzie polarne w Arktyce ReserveNiedźwiedzie polarne w Arktyce Reserve
Sześć młode urodzone w zoo Meerkat AngliiSześć młode urodzone w zoo Meerkat Anglii
Kontaktowy młode goryle z Virunga ParkKontaktowy młode goryle z Virunga Park
» » » Idylla rodziny

© 2011—2018 po.perhegrigh.ru