po.perhegrigh.ru

Pies i rower

Pies i rower

Wraz z nadejściem ciepłych dni, gdy ziemia w parkach i lasach wolnych od śniegu, społeczeństwo dzieli się na dwa wrogie obozy - tych „miłośników psów” i „rowerzystów”. Istnieją, oczywiście, i wstrzymujących się, są one daleko obserwując konflikt, a czasami, w zależności od sytuacji, wspierać jedną stronę lub drugą stronę. Ogólnie rzecz biorąc, problem polega na tym, że ktoś, kto lubi uprawiać sport na świeżym powietrzu i cieszyć się pedałować lub jogging rano jog. A ktoś kocha swojego psa, który myśli całe polowanie szybko poruszających cel.

Nie wiem, czy można powiedzieć, że miałem szczęście - ja często i chętnie jeździć na rowerze, a nie duszę herbaty w swoich psów. Mój pies rowerzyści rzadko spotykane, oprócz mnie, oczywiście. Idziemy w tak dogodnej lokalizacji, gdzie rowery i biegacze pojawiają się raz na sto lat. Ale jak ja często jeździć w parku, nie wiem z pierwszej ręki, że nie każdy ma szczęście znaleźć puste, ciche miejsce dla sportu i Psami.

Uważam, że to interesujące spojrzenie na sytuację z obu stron obraz i dźwięk zwroty i opinie tych osób, które tak czy inaczej, zaangażowanych w sprawy.

Aleksiej 32 lat, amator rowerzysta:

- Jako dziecko nie miałem samochodu, a wraz z nią drogi brudu i niekończących się korków. Miałem rower i na nim mogę jeździć cały dzień wszędzie, więc za każdym razem, siedząc za kierownicą czterech stron w korku, marzyłem o rowerze. A potem po prostu kupiłem i był szczęśliwy jako chłopiec. Po prostu zadowolony nie miałem przez długi czas. Niedaleko mojego domu - małego parku, w pierwszy weekend Przewróciłam. Pierwsze dwadzieścia minut ciągłego zachwytu. Jedzenie na pustych torach, ludzie nadal śpi, mrużąc oczy w słońcu, wiatr w twarz - i nagle kobiecy krzyk pies ryavkane. Wtedy wszystko w przyspieszonym ramy dla drugiego czasu do zrealizowania, że ​​spieszył ogromny pies, a następnie uruchamiając gospodyni z rozdzierającym serce płacze „Fuj!” Hamulec ja ostro i zamyka na rowerze psa. Po dwa takie przypadki niemal natychmiast powtarzając w kółko, że stracił chęć do jazdy w parku. Teraz wyjście załadować rower do samochodu i jazdy poza miastem. No i przy okazji, oczywiście mam czas stać w korkach, czasem bez nich.

Anna 39 lat, właściciel Collie:

- Mój pies, Bundy, we wczesnym dzieciństwie bał rowerzysta. Szczeniak był na drodze, która szybko przeniosła rowerzysta. Człowiek zasygnalizował, że do psa odszedł, ale Bundy nawet bardziej mylić, nawet na moje wezwanie nie zareagował. Zacząłem biec prawie pod koła roweru. Może ludzie nie chcą nic złego, ale okazało się, że sposób. Teraz wszyscy na rowery - najgorszymi wrogami, staram się nie chodzić z psem, który można spotkać rowerzystów, ale to nie zawsze działa. Zieleń na spacery mają w ogóle. Tu i sportowców, matek z wózkami i psów. Normalne życie w mieście.

Michael 27 lat, aktywny rowerzysta:

- Każde zwierzę w mieście nie jest to miejsce! Ludzie, którzy mieszkają w domach z kotów i psów nie rozumieją go i stworzyć wiele problemów dla innych. Jakoś wydaje się, że wszystko musi dzielić się swoją miłością do zwierząt. A jeśli nie pokazują radość na spotkanie z pieska sąsiada, zanieczyszczona cały trawnik, to są wariaci, ponieważ zwierzęta mają się kochać! Osobiście mam psa nie atakować, ale to zupełnie inna sprawa. O zmierzchu zbliżył się na rowerze z dołączonym reflektorem do domu, on nie przyszedł szybko. Kobieta powoli idąc skrajem drogi, zobaczył z daleka. Cóż, nie jest obecnie człowiek i idzie ... prawie dogonił ją i nagle spora przeszkoda dla przedniego koła i zgrzyt bestii. Więcej przekleństw krzyki, łzy. Okazało się, że uderzył w liny smycz w ruletkę, który nawet w półmroku z zawiadomienia reflektorów to było niemożliwe! W tym przypadku wyciągnął z krzaków mały kundel, który pobiegł na drugą stronę drogi, a prawie nie rozbił. Oczywiście, pani na mnie nie obchodzi, ona po prostu rozejrzał swojego psa i płakał z niej w takim stanie, mówiąc, że był bezużyteczny. Ale będzie na swoim miejscu mężczyzna, bym bez wątpienia i bez zbędnych ceregieli wystukał.

Andrzej 40 lat, właściciel Wschodnioeuropejskiego Pasterza:

W Wielkiej Brytanii ankieta publiczna została przeprowadzona w 2005 roku, co spowodowało rowerze została uznana za największych wynalazków technologicznych, od 1800 r. Na rower głosowało więcej respondentów niż w pozostałej części wynalazku, razem wzięte. I usunąć problem, mówisz! Wierzę, że to nie jest pies! Częściej niż nie istnieją pies agresywne nastawienie, i to ludzi na rowerach i nartach, nawiasem mówiąc, myślę, że to ta sama osoba. Większość psów z moich przyjaciół, z którymi chodzimy razem, zaczynają wykazywać uwagę na rowerzystów tylko kiedy zaczynają krzyczeć: „Zabierz psa” Scream, skierowane przeciw gospodarzowi, każdy pies postrzega jako przejaw agresji

Podstawowe zasady komunikacji ze zwierzętami muszą wiedzieć. Nie przechodzą przez psa z dużą prędkością. Jak to się mówi, „ratowanie tonącego - utonięcie wypadek”.

Wystawione arsenał mnie wrażenie, to kanistry gazu i ogłuszyć ultradźwiękowe odstraszające, drewniane i gumowe pałki, noże myśliwskie, broń powietrza itp Ponadto konieczne jest, aby wziąć pod uwagę fakt, że każdy decyduje za siebie, kiedy zastosowano tę ochronę. W czasie bezpośredniego ataku lub znacznie wcześniej, kiedy ruch zwierząt w partii uzna za potencjalne zagrożenie.

Nie należy myśleć, że troska i odpowiedzialność „za tych, których oswojone” nie ogranicza się tylko do zwykłego zestawu żywienia, spacery, szczepienia? Ale najwyraźniej przejawia się dokładnie tam, gdzie zależy tylko od nas wygodnego i bezpiecznego współistnienia innych z naszych czworonożnych zwierząt.

Oleg 31 lat, aktywny rowerzysta:

- Problemy nie będzie, gdy mamy rozumieć, że ulica - jest to miejsce publiczne, gdzie rowerzyści, kierowcy, piesi i miłośnicy psów są blisko siebie, a nie przeciwko komuś. Ulica - nie jest to pierścień, a nie pole bitwy, nie trzeba stale sprzeciwiać się do kogoś. Konieczne jest, aby szanować prawa i indywidualność ludzi wokół ciebie. I tak powinniśmy myśleć: miłośnicy psów powinni szanować pieszych i rowerzystów, rowerzystów - miłośników psów i spacerowiczów. Ponieważ mieszka w Europie. Główną różnicą od europejskiej rosyjskim - zrozumienie i szacunek dla praw człowieka w osobowości. Jeśli udał się jeździć na rowerze - szanować ludzkie prawo ulicą z sobakoy- udał się samochodem - do przestrzegania praw człowieka, aby usiąść obok na rowerze itp Wtedy nie będzie przeraźliwe krzyki: „Wszystko strzał z spray pieprzowy! Wystarczy przyjść do mnie! "

Nawiasem mówiąc, Oleg powiedział mi o tym, jak jakiś czas temu nauczył swoich owczarek niemiecki do roweru.

Trudności w nauczaniu dzieci było mało, chociaż pies jest bardzo emocjonalna i przyzwyczajanie zaczęliśmy, gdy miała 2 lata. Początkowo był do rowerów też wykazało zainteresowanie, i to jest niepokojące. Zacząłem od tego, że zaczął brać rower na spacer i po prostu zwinąć ją obok niego. Po kilku wyjazdów do interesu psa kołowe zmniejszone. Tylko używane. Potem zaczął brać ją na smyczy, i przewrócił rower między nami. Chodzić tak, oczywiście, jest niewygodne, ale pies szybko zdali sobie sprawę, że to było coś nieszkodliwe. Następnie przeniósł się do bardziej złożonych, matka wzięła psa na smyczy, a ja ruszam już przeciągnięty na boku „top” ślimaka na rowerze. W końcu, z powodów już podjęte, i zaczęła się poruszać tak, że pies biegł, nie chodził. Prędkość na tym etapie szkolenia, I wzrosła po trochu. W każdym cyklu zajęło trzy lub cztery dni (jeden spacer w ciągu dnia, zazwyczaj wieczorem), a wszystkie - gdzieś za dwa tygodnie. Teraz rowery mój pies nie obchodzi jak stały i jazdy, i nie tylko nasze, ale także obcy.

Od dawna wiadomo, że nie ma złych psów, złe jest edukacja. Słyszałem historie o psach, które są skonfigurowane do rowerów więc nie do pogodzenia, że ​​nawet gryźć właściciela, usiadł na rowerze. Ale ile zgodzą się, że takie zachowanie jest normą i nic dziwnego.

Stopa, która jest w stanie rozwijać psa zależy od wielu czynników: rasy, typu budowy ciała, waga, wielkość. W zależności od ich pies może pracować z prędkością 20 do 58 km / h. Na prędkość rowerzysta nie tylko wpływa na poziom jego treningu fizycznego i sportowego, ale także niektóre z cech technicznych roweru. Osoba na rowerze zdolnego prędkością od 15 do 50 km / h.

Według zoopsychologists Natalya Pugaczowa, prześladowania Rower jest najczęściej wywołane przez strach. Może pies raz przestraszony rowerzysty i naturalnej odpowiedzi ochronnej psa - ryk i kory. Większość ludzi na rowerach w razie ataku psa stara się pokazać go jako zwycięstwo, ja szczekać i warczeć na jego sprawcy, był przestraszony i ucieka ode mnie, jestem zwycięzcą! Następnie, to dlatego, że za każdym razem pies staje się pożądany efekt pozytywnego wzmocnienia: pies szczeka - rower jedzie. W większości przypadków, pies nie zdaje sobie sprawy, że ściga mężczyznę. Widzi dziwne, nieprzewidywalne, nieznane i przerażające jej temat.

Właściciele czekają na moment, kiedy zły nawyk jest zakorzeniona głęboko w wielu, że będzie to problem globalny. Normalnie, w sytuacji prześladowania nie muszą rower szkolenie, mianowicie korekta zachowań poprzez zoopsychologists.

Ale starają się złagodzić spowodowane „ostre rogi” może być ich własne. Oto dwa zoopsychologists Rady, które mogą być użyteczne.

  1. Ponieważ, jak się dowiedzieliśmy, prześladowanie rower spowodowane strachem, start z miłości psa z tego cudu techniki. Doprowadzić psa stojącego roweru, niech powąchać. Pat rower ręcznie lub usiąść na nim, co oczywiste, do psa, że ​​nie jest niebezpieczny i jesteś całkowicie kontrolę nad nim.
  2. Zgadzam się ze znanego kolarza, że ​​będzie Ci pomóc. Gdy pies gonić swój rower, to on nagle powitalny twarz wodą. niespodzianka czynnikiem w tym procesie jest bardzo ważne. Rada, która czasami daje w tym przypadku - uderzyć psa lub wyrzucić go .in twardy przedmiot - może zaszkodzić, ponieważ ból ostrogi tylko agresję u niektórych osób.

Ważne jest również, aby pamiętać, że pies jest bardzo rozwinięte poczucie nauki. Że zwiększa hordy bezdomnych psów goni ruchomy cel, czy to samochód, rowerzysta lub działa człowiek. Nawet ci, którzy nie są zainteresowani przejeżdżający rower powstanie z miejsc i rzucił zły szczekanie w pościg, aby „wspierać przyjaciela.” Więc nie wyklucza, że ​​pies może ulec prowokacji plemienia, z którymi po prostu grywalna. Złe nawyki są zaraźliwe.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Lori mały z shepretaLori mały z shepreta
Dog Frisbee - zabawa i poważny sport?Dog Frisbee - zabawa i poważny sport?
Jazda konna na przedmieściach: krótką dygresjęJazda konna na przedmieściach: krótką dygresję
Co jeśli krowa został skradziony?Co jeśli krowa został skradziony?
Wiara Serebrovskaya i jej jamnikWiara Serebrovskaya i jej jamnik
Coati czynią nowego domu mieszkalnego w londyńskim zooCoati czynią nowego domu mieszkalnego w londyńskim zoo
Sport pies z AfgańskiSport pies z Afgański
Pomorskie: małe słońce - przeglądy właścicieliPomorskie: małe słońce - przeglądy właścicieli
Sport z psemSport z psem
Idylla rodzinyIdylla rodziny
» » » Pies i rower

© 2011—2018 po.perhegrigh.ru