po.perhegrigh.ru

Pingwin Adeli z diabłem na wyspie

Te niezwykłe zdjęcia wykonane przez fotografa Adama Dzika Gibbs (Adam Gibbs) na Wyspie Diabelskiej, na Morzu Weddella (Antarktyda), wykazały ścisły związek pomiędzy dwoma Pingwiny Adeli.

Pingwiny Adeli z Wyspie Diabelskiej

Zdjęcie: Adam Gibbs / Devil`s Wyspa

Adam przyszedł do Antarktydy strzelać lodowce, ale nie spodziewałem się, że będzie świadkiem tę wzruszającą scenę. Jeden z pingwinami musiało być zrobione w przykry sposób, aby dostać się do jego dziewczyną, która była na brzegu kilkaset metrów.

Pingwiny Adeli z Wyspie Diabelskiej

- Początkowo zauważyłem stojącego samotnie na pingwina lodowej, a raczej widziałem jego sylwetkę. Był kilkaset od wybrzeża - mówi Adam Gibbs. - Ptak patrzył na brzegu, starając się zobaczyć, gdzie jego dziewczyna.

Pingwiny Adeli z Wyspie Diabelskiej

- Przypomniałem sobie tę Penguin Penguin Monty od Narodzenie Infomercial firmy John Lewis. Wyciskacz łez Sam chłopiec i jego przyjaciel, pingwin Monti, w krótkim czasie stał się hitem YouTube i zebrał ponad 15 milionów odsłon.

Pingwiny Adeli z Wyspie Diabelskiej

- Ta historia jest o miłości i przyjaźni natychmiast przypomniał mi, jak tylko zobaczyłem ten samotny Adelie pingwin. To było tak prawdziwe jak Monti. Spojrzałem na niego, a w głowie melodię brzmiał «Prawdziwa miłość» John Lennon.

Pingwiny Adeli z Wyspie Diabelskiej

- Przez pewien czas, pingwin stał nieruchomo. Jego głowa została podniesiona wysoko. Wydawało się, że spojrzał w górę do nieba z prośbą o pomoc. Ale chwilę później mój Monty zaczął szybko poruszać w kierunku brzegu. Zdałem sobie sprawę, że zdecydował się na wybór znajomego.

Pingwiny Adeli z Wyspie Diabelskiej

- Ona również chciała go. I w końcu, ptak spełnione. Byli szczęśliwi! Biegli i przesuwane wzdłuż lodu, a następnie spadł do wody. Pingwiny Adeli (łac. Pygoscelis adeliae) - jeden z najbardziej popularnych gatunków pingwinów zamieszkujących Antarktydę.

Pingwiny Adeli z Wyspie Diabelskiej

Nazwa „Adele” było spowodowane francuskiego odkrywcy Dumont d'Urville (fr. Dumont d'Urville), Który nazwał je na cześć swojej żony Adele. Według Gibbs Adam przybył na Wyspie Diabelskiej w Kolumbii Brytyjskiej (Kanada), widziane pod wrażeniem z nim.

Pingwiny Adeli z Wyspie Diabelskiej

- To była bardzo wzruszająca historia, która pozostanie w mojej pamięci na zawsze! - zauważył kanadyjskiego fotografa.

Pingwiny Adeli z Wyspie Diabelskiej

Zdjęcie: Adam Gibbs / Devil`s Wyspa
Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Inwazja cykadInwazja cykad
King Penguins - prawie jak ludzie!King Penguins - prawie jak ludzie!
Gentoo pingvinyata z Moody GardensGentoo pingvinyata z Moody Gardens
Pingwin Humboldta pisklęta z Niemiec ZooPingwin Humboldta pisklęta z Niemiec Zoo
Dragonfly rosyDragonfly rosy
Szczur dotrzeć do brzegu bo żabySzczur dotrzeć do brzegu bo żaby
Columbus Zoo przedstawił piskląt pingwin HumboldtColumbus Zoo przedstawił piskląt pingwin Humboldt
Na cieplejszeNa cieplejsze
Cesarz pingwiny pisklęta sty veremeeraCesarz pingwiny pisklęta sty veremeera
Ciekawy pisklęta King PenguinsCiekawy pisklęta King Penguins
» » » Pingwin Adeli z diabłem na wyspie

© 2011—2018 po.perhegrigh.ru