po.perhegrigh.ru

W Indonezji, znalazł utraconą formę malutkich naczelnych

tarsjusz Na szczycie góry mglisty indonezyjskiej wyspie Sulawesi (znajduje się w Archipelagu Malajskim) po raz pierwszy w ciągu ostatnich osiemdziesięciu lat naukowcy na nowo rodzaj karłowaty tarsjusz jeden z najmniejszych i najrzadszych naczelnych planecie. Naukowcy trwało dwa miesiące, aby złapać trzech futrzastych przedstawicieli tego gatunku wielkości myszy - dwie samice i jeden samiec.
tarsius pumilus, sugerowane przez niektórych badaczy, był wymarły, co nie można powiedzieć o tak przyłapania, przypomniał o ich istnieniu, gryzie palec Sharon Gursky naukowiec, profesor Uniwersytetu Texas A antropologiczne&M, który wziął udział w wyprawie.
„Być może, ja - jedyny człowiek na świecie, który nigdy ugryziony pigmej tarsier” - żartował Gursky w rozmowie telefonicznej.
„Mój asystent próbuje go zatrzymać, gdy chciałem naprawić stawę na szyi. Bardzo trudno jest je zachować, ponieważ mogą obracać głowę aż o 180 stopni. I tak okazało się - maluch skręcona i ugryzł mojego palca. Zgryz okazało się bardzo wrażliwy, nawet zaczął krwawić. "

tarsjusz Tarsiers - niezwykłe naczelnych należące do grupy ssaków, który obejmuje również Lemurów, małpy i ludzi. Kilka gatunków tarsiers żyją na różnych wyspach azjatyckich. Dwarf tarsiers zwany ukryty motyw - ich waga wynosi zaledwie około 50 gramów. Wyróżniają się one z dużymi oczami i uszami są, nawiasem mówiąc, pewne podobieństwo do słynnych Gremliny (od popularnego hollywoodzkiego filmu kręcono już w 1984 roku).
tarsjusz Tarsiers - nocne owadożerne, naczelne, a wśród nich także podkreśla obecność pazury zamiast zwykłych gwoździ. Jak wspomniano powyżej, tego typu nigdy nie obserwowano od 1921 roku W 2000 roku naukowcy z Indonezji, którzy zostali zwabiony pułapek szczurów w Sulawesi Highlands przypadkowo złapany i zabity tarsier pygmy. „Do tego czasu nikt nawet nie podejrzewał, że istniały one, ponieważ ludzie szukali dla nich przez dziesięciolecia, a nie widziano ani nie słyszałem od nich” - mówi Gursky. Jego pierwsza grupa obserwował na żywo tarsius pumilus w wysokości około 2 kilometrów.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Eastern drzewnicowate - conyaEastern drzewnicowate - conya
Sifaka Walnut St. LouisSifaka Walnut St. Louis
Gelada kobiety przerwać ciążę pod nową złotówkiGelada kobiety przerwać ciążę pod nową złotówki
Ile z tego spojrzenia ...Ile z tego spojrzenia ...
Nowe formy krzewów szczurówNowe formy krzewów szczurów
Biolodzy sfotografowany Loris, uważany za wymarłyBiolodzy sfotografowany Loris, uważany za wymarły
Na cieplejszeNa cieplejsze
Kid aye-aye - najdziwniejsza naczelnych na świecieKid aye-aye - najdziwniejsza naczelnych na świecie
Naukowcy odkryli tajemnicę głośne głosy koaleNaukowcy odkryli tajemnicę głośne głosy koale
Najdłuższy owad na świecieNajdłuższy owad na świecie
» » » W Indonezji, znalazł utraconą formę malutkich naczelnych

© 2011—2018 po.perhegrigh.ru