po.perhegrigh.ru

Pierwsza ruja u psów

Leela! Lila !! Lila !!! Zysk, rodzaj gówna ty, ja, który powiedział: „To ja!”? Ale co się stało z nią, udając głuchy i głupków „A co ja jestem? Ja nic. ... A poza tym, kto mówi do mnie?”. Gratulacje! Twoje dziecko, Twoje oscular dziewczynka odważyła dorosnąć, a pierwszy ciepła u psów - prawdziwy test dla winowajców „uroczystości”, a dla jego właściciela. Dowiesz się wiele o tym, jak ...


... Co, znowu?! Ja i wszystko o karmienie pamięć, a także o edukację i dbają o! Tak, tak, pierwszy rui u samic wymaga również gotowość właściciela, albo czekasz na niezapomniane atrakcje, takie jak: gonitwa biegowe, walczy z mężczyznami „Jeden przeciw wszystkim”, mycie podłóg na szybkości „a następnie umyć - nie naprudil” i znacznie bardziej nieoczekiwane zabawy.

Syndrom „nie wiem dlaczego, ale to jest bardzo potrzebne!”


Normalne dla wieku dojrzewania waha się od sześciu miesięcy do dwóch lat, co jest dość duża rozpiętość. Ponadto, pierwszy ciepła u psów objawy nieco rozmazane, mniej jasne niż w późniejszym okresie polowania - niektórzy właściciele podejrzewają zakażenie, zimno, stres. Wszystko, ale nie ciepła.

Na jakie parametry można określić, kiedy pierwszy ciepła u psów zaczyna? Najważniejsze - to wielkość samic: rock dekoracyjny - około pół roku, giganci - około półtora roku. Ponadto ważne cechy dziedziczne i indywidualne: jeśli matka spływały wcześnie, to jest prawdopodobne, że jej córka będzie zbyt wcześnie dojrzewać. Nawet pora roku odgrywa rolę: jeśli sąd w zimie, okres dojrzewania może być opóźnione o miesiąc lub dwa, aż do 8 miesiąca życia. Ale wiosną i latem, „nastolatki” dorastają trochę szybciej.

Jeśli pies śpi z właścicielem, można zobaczyć pranie nudnych różowawe plamy. A jeśli spojrzeć na pętli wokół niego, w fałdach, widać ciemne cienkie paski - przydział suszy (ulubiony jeszcze nie nauczyli się dbać o siebie).


Niedoświadczeni właściciele trudno dostrzec początku rui u psów, szczególnie gdy ruja - to pierwszy. Sporo pęcznienia izolacji pętli chudego lekko zabarwiony lub przezroczyste, lub może być całkowicie nieobecna - ciało dziewczynka jest po prostu nauczyć się hormonalnych „zmian”. Ruja trwa mniej - na przykład kilka tygodni zamiast normalnego trzech. Dlatego lepiej śledzić zachowanie dziewcząt, które zmienia silniejszy im bliżej pierwszego ciepło: pies śpi cały dzień, nie jest nadmiernie aktywny, wspina się „Kiss” do wszystkich ludzi w domu, potrzebuje czułości. Jak psy zazwyczaj w pierwszej rui zmiany zachowań na gorsze, w wyniku zaniedbania zespołów z najbardziej niewinnej powietrze: „Spójrz, co mam dość! W jaki sposób takie przekleństwo?”.

Przekleństwo jest naprawdę niemożliwe. Pies i nie rozumiała, co się z nią dzieje: Gwałtowny obdarowaniem, zazyvnye falowy, leniwe oczy, obżarstwo lub kapryśny głodówkę - to wszystko wpływ hormonów. Ulubiony ciągle czegoś chce, ale co - nie wiedziała. Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić - jest rozpraszać psa powtarzając znajome polecenia i aktywne gier.

Syndrome „, bo umrę! Załóżmy, tyranów! "


Stopniowo rośnie niewyraźny pragnienie: pies jest niegrzeczny, uporczywie domaga uczucia. Niektóre znak pitomitsy w domu, szczególnie w łóżku właściciela - jest to konieczne w celu powstrzymania takiego zachowania, surowo, bez koncesji, ale bez nerwowości i płacze (zastraszanie doprowadzi do przeciwnego skutku). Na spacery dziewczyna często siada, pozostawiając pachnące wiadomości dla mężczyzn. Ponieważ jest to pierwsza ciepła u psa, ulubiony nie wie, dlaczego jest tak niezbędne do komunikowania się z sąsiadem Bobby'ego, ale za wszelką cenę chce flirtować blisko nosa. Po pierwsze, nie powoduje to poważne niedogodności - aż suka nie jest gotowy, to przegania niezadowolony, niech się zbyt blisko. Lojalny pies psów (wyciągów ogon, stoi sparaliżowana, nie warczy), tym bliżej okres najbardziej niebezpieczny, gdy współpracują w sposób nieunikniony prowadzi do ciąży - tylko smycz i tylko krótki spacer.


Nie pozwól samców psów wąchać i lizać pętlę psa. W tym okresie, szyjki macicy rozszerza, zwiększając ryzyko penetracji czynników niebezpiecznych infekcji.

Ale kilka dni później zachowanie podczas pierwszej rui u psów staje się absolutnie nie do zniesienia. Ulubione wyje rozrywające na ulicę, wykopuje drzwi, marudzenie, całkowicie ignoruje polecenia, a nie reakcji nawet krzyki. Z takich aktywnych form powinny być zredukowane do minimum chodzenia (nie rzeczy - domu), i tylko na smyczy. Pies trafi do wszelkich sztuczek, aby uwolnić się od żałosny wygląd agresji - nie poddawać! Teraz dziewczyna zachowuje się jak dziecko, trzech, pożądanym pożreć funta cukierków „Daj, czy będzie walczyć w histerię!”. A jeśli na początku rui u psów - to dobry moment na powtórzenie, okres polowania szkolenia, można zapomnieć: nieprzestrzeganie zespołów teraz może prowadzić do nieposłuszeństwa w przyszłości, ponieważ pies zrozumie, że po „Nie chcę, nie będę!” niebo nie jest otwarty, a świat nie zawali. Przekleństwo - nie ma sensu, lepiej jest odwrócić.

Syndrom „Odejdź, niewolników!”


W czasie, gdy rozpoczyna się ruja u psów dziewczyna pokazuje nadmierną czułość do wszystkich ludzi, zwłaszcza mężczyzn. Ale pod koniec rui jest przeciwieństwem: pies, zmęczony nikogo społeczeństwo zostało zamknięte nieco więcej niż spanie, leżące gdzieś w kącie, w odległości snarls spotykając samców. Tak to wyjaśnia, że ​​„pociąg opuścił” - jest również wpływ hormonów, a hormony obrażać się na bezcelowe. Lepiej zostawić psa w spokoju, pozwolić jej odpocząć po emocjonalnych burz, nie nakładają niepotrzebnie.


Gdy pies jest już flirtować z mężczyznami, powinien być dobry, żeby go kupić. Kąpielowy usunie zapach, który przyciąga samce i pozwolić suka szybciej powrócić do normalnego zachowania.

Nawet jeśli nie przychodzi pierwszy ciepła w psa, kiedy ulubionym rok, to nie znaczy, że jest gotowy do ciąży i porodu. Pierwsza ruja - jest „próba generalna”, ale nie przegap okazji do odkrywania kochanie: nagrać datę wygląd wyładowania, datę najjaśniejszego rozładowania, data i zmniejszyć intensywność odprowadzania zabarwienie, zmiany w zachowaniu. Dane te będą poprawnie obliczyć okres korzystny dla hodowli, które odbędzie się nie wcześniej niż trzeciego ciepła.
Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Nieoczekiwane spotkanie z olbrzymim HipponyNieoczekiwane spotkanie z olbrzymim Hippony
Twój kot SpreeTwój kot Spree
Jak wybrać dietę dla szkockiej zwisłouche kotka?Jak wybrać dietę dla szkockiej zwisłouche kotka?
Kiedy zaczyna się ruja w Chihuahua?Kiedy zaczyna się ruja w Chihuahua?
Ruja u kotówRuja u kotów
Ile lat może dziać psa?Ile lat może dziać psa?
Wszystko, co musisz wiedzieć o psiej ruiWszystko, co musisz wiedzieć o psiej rui
Dlaczego psy trzymaćDlaczego psy trzymać
Jak długo rui u psów i jak pies zachowuje się w trakcie i po ogniu?Jak długo rui u psów i jak pies zachowuje się w trakcie i po ogniu?
Pies gryzie dlaczegoPies gryzie dlaczego
» » » Pierwsza ruja u psów

© 2011—2018 po.perhegrigh.ru