po.perhegrigh.ru

Hiena pręgowana suczka i jej potomstwo

Rzadko szczęście znajdzie fotograf z posiedzenia Indie Rajesh Pardeshi z rodziną hiena pręgowana. Wyjątkowość jego obrazach jest zobaczyć, że samica i jej młode hieny na powierzchni ziemi jest prawie niemożliwe.

Hiena pręgowana suczka i jej potomstwo

Hiena pręgowana - nocne zwierzęta i ich potomstwo hoduje się w podziemnych norach, nie pokazując się w dzień na zewnątrz. Pozostawiają swoich schronów w ciemności i zawsze wrócić przed wschodem słońca.

„Te zdjęcia zrobiłem trzydzieści pięć kilometrów od mojego rodzinnego miasta Ahmednagar. W ciągu ostatnich kilku lat śledzę życie hiena pręgowana i nigdy nie spotkał się z nimi w ciągu dnia. To było niesamowite - samica hieny z dwoma młodymi odcisnęły swoje podziemne schronienie w środku dnia. Nie wiem, co skłoniło ją do tego czynu, ale miło było oglądać ją starannie leczyć swoje potomstwo „- mówi Rajesh.

Hiena pręgowana suczka i jej potomstwo

Hiena pręgowana - bardzo starożytne zwierzęta, które zamieszkiwały Afrykę, ponad dwa miliony lat temu, a następnie rozprzestrzenił się na cały Bliski i Azji Środkowej, Bliskiego Wschodu i na subkontynencie indyjskim. Jednak od tego czasu ich liczba znacznie się zmniejszyła, a dziś hiena pręgowana - gatunek zagrożony: w środowisku naturalnym, a potem nie było więcej niż dziesięć tysięcy osób.

Większość hiena pręgowana - padlina. Ze względu na zwyczaj gry martwe, gdy atakują, hiena pręgowana uważane tchórzliwych zwierząt. Jednak istnieją przypadki, gdy zachowywał się jak drapieżniki i zabijają swoje ofiary, a nawet atakowały ludzi.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Warthogs z MiamiWarthogs z Miami
Denver Zoo stał się nowym domem dla hien cętkowanychDenver Zoo stał się nowym domem dla hien cętkowanych
Hieny z Monarto zooHieny z Monarto zoo
Niesamowite więzi rodzinnych w świecie zwierzątNiesamowite więzi rodzinnych w świecie zwierząt
Pięć gepardy z manarto zooPięć gepardy z manarto zoo
Tamers hienyTamers hieny
Srebrny langur CaliforniaSrebrny langur California
Niezwykła przyjaźń między Młode lwy, hieny i tygrysa cubNiezwykła przyjaźń między Młode lwy, hieny i tygrysa cub
Jeż Białobrzuchy z CincinnatiJeż Białobrzuchy z Cincinnati
Hiena cub od berlińskiego zooHiena cub od berlińskiego zoo
» » » Hiena pręgowana suczka i jej potomstwo

© 2011—2018 po.perhegrigh.ru