po.perhegrigh.ru

Pies, który rozumie więcej niż tysiąc słów

Miasto Spartanburg (Spartanburg), znajduje się w Południowej Karolinie (USA), stał się znany w całym kraju dzięki jednemu ze swoich czworonożnych mieszkańców.

Pies, który rozumie więcej niż tysiąc słów

Dziewięć lat stary pies rasy border collie o nazwie Chaser (Chaser) realizuje więcej niż 1000 słów. Ponadto, można łatwo odróżnić nazw własnych i wspólnych rzeczowników i czasowników.

Słownictwo pies stock stale rośnie i ma zdolność do logicznego myślenia i podejmowania decyzji, odpowiednio, jak sądzono wcześniej, jak to było na siłach tylko małpy i delfiny.

Pies, który rozumie więcej niż tysiąc słów

Takie niesamowite znajomość psa jest zobowiązany przez psychologię zwierząt ze studiów Vofforda (Wofford College w Spartanburg), 85-letniego Jana Pilli (John Pilley), który po przejściu na emeryturę jest sprzężony z psem na co dzień.

Pies, który rozumie więcej niż tysiąc słów

To naturalne, że taki niesamowity sukces osiągnął psa natychmiast, a nie przez jeden dzień. Chaser stał się znany w 2011 roku dzięki artykułu „Behavioral procesu” opublikowanego w czasopiśmie.

Pies, który rozumie więcej niż tysiąc słów

Pies nauczył się kojarzyć nowe słowa ze znanymi obiektami i mogą być podzielone na kategorie. Na przykład, wiedząc kategorię kulki są „zabawki”, ale dobrze znany „frisbee” nie jest już włączone.

Pies, który rozumie więcej niż tysiąc słów

Pies wszedł do domu Johna Pilli w 2004 roku w wieku 2 miesięcy, teraz, dziesięć lat później, The Prodigy pies nauczył się nie tylko odróżnić klas obiektów, ale również, aby pamiętać, dwie koncepcje równocześnie. Teraz psycholog podjęła się uczyć składni Chaser!

Pies, który rozumie więcej niż tysiąc słów

- Po pierwsze, ja tylko przeszkolony pies posłuszeństwo komendy takie jak „Sit!”, „Precz!”, „Stop!” - mówi John Pilli. - A potem opanowali inne polecenia, takie jak „Eat!”, „Spacer”, a inni „Crawl”.

Pies, który rozumie więcej niż tysiąc słów

- Od samego początku szkolenia użyłem pozytywne wzmocnienie, ale potem stopniowo opuszczony tej metody. Teraz Chaser łatwo zrobić bez traktuje. Wszystkie zajęcia odbywają się w ramach gry i działa świetnie.

Pies, który rozumie więcej niż tysiąc słów

Wcześniej dr pracował głównie szczury i gołębie, ale potem przeniósł się do psów, w tym ich więcej zdolnych uczniów. Pierwszym z nich był pies Yasha (Yasha), który zmarł w 1990 roku, pozostawiając głęboką ranę w sercu profesora aż do Chaser.

Pies, który rozumie więcej niż tysiąc słów

- Ona ma ogromny głód wiedzy - mówi John Pilli w rozmowie z dziennikarzami MailOnline. - Mieliśmy umowę na pięć godzin dziennie! Czasami wpadam Jestem z wycieńczenia, a jej zadufany.

Wideo: John Pilley

- Chaser - najczęściej pies - mówi psycholog. - Mam nadzieję, że ludzie będą bardziej zaangażowani ze swoimi zwierzętami, nauczyć ich czegoś nowego. Nie mam na myśli tylko znając słów, ale także studium psem. Dowiedzieć się, co sprawia, że ​​pies szczęśliwy, i pozwolić mu się rozwijać.

Wideo: John Pilley
Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Ile słów na temat psów zrozumieć?Ile słów na temat psów zrozumieć?
Viplash monkey - niesamowity zawodnik!Viplash monkey - niesamowity zawodnik!
Collie: elegancja, inteligencja, plus nieograniczone oddanieCollie: elegancja, inteligencja, plus nieograniczone oddanie
Opis rasy border collieOpis rasy border collie
Jest to zawsze jeż jeż nazywa?Jest to zawsze jeż jeż nazywa?
Border CollieBorder Collie
Somalijski dziki osioł z Zoo w BazyleiSomalijski dziki osioł z Zoo w Bazylei
Brazilian tapir cielę od zoo w DublinieBrazilian tapir cielę od zoo w Dublinie
Seter irlandzki (zdjęcie): myśliwy i towarzysz z arystokratycznej wyglądSeter irlandzki (zdjęcie): myśliwy i towarzysz z arystokratycznej wygląd
Historia rasy Sealyham TerrierHistoria rasy Sealyham Terrier
» » » Pies, który rozumie więcej niż tysiąc słów

© 2011—2018 po.perhegrigh.ru