po.perhegrigh.ru

Bezmyślne okrucieństwo jest szokująca

Bezmyślne okrucieństwo jest szokująca

Wywiady ze znanego adwokata Ekaterina Polyakova dotarliśmy do jej domu na wsi. Przed bramą jest rozprowadzany przyjazne szczekanie. Zostaliśmy poinformowani, aby szybko wejść do bramy, jak pies w przypływie radości może być tylko pchnął plecami. Trzy nos własnością czekolada Labrador, mieszaniec kollia i Metis Husky, walcząc o prawo do bycia pierwszym pogłaskał. Na dziedzińcu, piękny, obsadzone kwiatami, zapoznać się z gospodynią studentów. Okazało się, że labrador Został on przedstawiony do niej następnego dnia po poprzednim śmierci psa - tosa. Metis husky Katarzyna zobaczyła zamarzania zimą w śniegu i podniósł. Collie półkrwi żył na stanowisko policji w pobliżu domu, a mój towarzysz opiekował się nim. Jeden pies został potrącony przez samochód. Policjanci powiedzieli, że go zastrzeli. Że Catherine nie mógł zapobiec. Wzięła go do kliniki, a biedny człowiek, przeżywszy najbardziej skomplikowaną operację, osiadł w swoim domu.

Byłem wzruszony historią, i, oczywiście, temat rozmowy był dalej złego traktowania zwierząt w Rosji.

- Katarzyna, jak to jest, że ty, sukcesy prawnik, zaczął angażować się w tak trudnym zadaniem, jak ochrona zwierząt, ofiar przemocy?

- Jestem prawnikiem w czwartej generacji, kryminolog, był zaangażowany w sprawach karnych. Należy stwierdzić, że zwierzęta zawsze były w naszej rodzinie. Papież stale karmione bezpańskich psów na całym garażu, ktoś ułożone, ktoś przyniósł do domu. My w zasadzie wybraliśmy pies żył. Miłość do zwierząt, oczywiście, mam od dzieciństwa. Psy były już w mojej rodzinie. Ale przez długi czas, ja jakoś nie czują potrzebę angażowania się z tym problemem, nawet, że nie czuje się źle - wyobrażonego, co naprawdę się dzieje, ponieważ w czasach sowieckiego człowieka wiele do ukrycia. Ale co powiedzieć, w artykule 245 kodeksu karnego „okrucieństwo wobec zwierząt” ukazał się dopiero w 1996 roku, do tej pory mieliśmy tylko kary administracyjne - Grzywny. A kiedy miałem dziesięć lat temu postanowiłem poważnie przestudiować temat, i zapoznał się z orzecznictwem, zobaczyłem ją, z kilkoma wyjątkami, nie ma w naszym kraju. Jest oczywiste, że takie przypadki nasze organy ścigania po prostu nie chcą badać.

W 1999 roku Ekaterina Polyakova aktywnie uczestniczy w rozwoju i promocji federalnej ustawy o ochronie zwierząt przed okrucieństwem.

- Przy pracach nad prawem i zaczął nurkować do problemu relacji między człowiekiem a zwierzętami w naszym kraju?

- Tak. A potem wziąłem praktykę czysto sądowej. Ponieważ moje nazwisko było na ustach, takie przypadki zaczęły mnie skierować. Nawet w tym czasie był program telewizyjny, „do rozpoznania sprawy”, które również przyczyniły się do mojej świadomości wśród ludności.

- Jednym z najbardziej głośnych swoimi sprawami - pies Boy morderstwo minięciu stacji metra „Mendelejew” w 2001 roku, otrzymał wiele rozgłosu w prasie. Zmarli mieszkańcy pies pieniądze nawet wzniesiono pomnik.

- Faktycznie, ja pracuję na bardzo podobną sprawę - morderstwo w przejściu stacji metra „Końkowo” psy Ryzhik. W pierwszym przypadku, winny kobieta został następnie uznany szalony.

- Ona została skazana?

- W przypadkach, gdy dana osoba jest uznane za psychicznie niekompetentnych, mianowany przymusowego leczenia. Kobieta sąd nakaz został wysłany do szpitala na okres sześciu miesięcy, oczywiście, że został zwolniony po sześciu miesiącach, a teraz ona żyje wśród nas, i myślę, że nadal wędrować z nożem w kieszeni.

- Aw przypadku Ryzhikov oskarżony został znaleziony zdrowy i on też będzie uniknąć kary?

- Absolutnie zdrowy! On także spacery z nożem w kieszeni (które zajmują się i pokonał Ryzhik). Rodzaj szafki-pieszo, 56-gauge. Przy takich wymiarach nie mógł bić psa w ciągu dnia kilka razy - tylko jeden cios pięścią. Służył w prywatnej firmie ochroniarskiej, mimo trzech wcześniejszych wyroków.

- Chop?

- Tak! To kolejny dowód na to, że mamy zamiar pełnego chaosu. Otrzymała szereg skarg - i nienawidzi również ludzi. ta sprawa trwa już prawie rok w sądzie. Ponieważ po pobiciu pies zginął dwa tygodnie, staramy się udowodnić brak związku przyczynowego: „Nawet gdybym bił ją i umarła od drugiego” Jesteśmy nie tylko martwi. Artykuł 245 - okrucieństwo wobec zwierząt - podważa oskarżony adwokat.

- A często jest to możliwe, aby przynieść takie przypadki przed werdyktem?

- Cała moja firma zakończyła zdanie. Ale, niestety, mamy bardzo delikatny system kar za czyny przestępcze wobec zwierząt. Artykuł 245 przewiduje do dwóch lat więzienia. W 2002 roku dokonaliśmy zmiany do kodeksu karnego i termin został skrócony do jednego roku, a zbrodnie tych pozycji wzrosła. Jednak w praktyce zwykle kończy się grzywną lub zawieszonej kary - w przeciwieństwie do tego, przy okazji, z cywilizowanej społeczności, która rozumie, że ci, którzy dopuszczają się takich przestępstw są potencjalnie niebezpieczne dla ludzi. Na Zachodzie są zarejestrowane na specjalnej inspekcji, kontroli. Nie mamy wystarczającej świadomości i zrozumienia, jak to wszystko jest bezpieczne.

Ile wysiłku kosztowało mnie w tej sprawie, aby zażądać materiałów z Penza, skąd jestem dziewczyna-chłopak zabójcy! Osiągnęliśmy to tylko poprzez określenie prokuratury. Ale kiedy przyszedł ogromny stos materiałów i badacza studiować, to upadł na wszystkie pytania: gdzie byli sąsiedzi (oni wielokrotnie składać wnioski w ATC) opisanych takich aktów, które popełniane tej dziewczynie takich nadużyć zwierząt - Scary wyobrazić.

- Katarzyna, co zrobić, jeśli jesteś świadkiem takiego przestępstwa?

- Po pierwsze, zwierzę musi zostać dostarczona do kliniki weterynaryjnej że eksperci nagranego wyrządzone szkody oraz wydane do wniosku. Jeśli zwierzę jest martwe, trzeba udać się do kliniki, która posiada oficjalną licencję na prowadzenie poubojowe autopsji. W Moskwie to gosvetlaboratoriya Street. Przyrodnicy. Następnie, jeśli ludzie chcą i mają możliwość, powinien udać się do biura kryminalistyki sądowej, gdzie badanie weterynaryjne mogą być prowadzone. Lub udać się do dowolnej przychodni, gdzie opracowała raport z autopsji i wnioski zostaną podane. Ale to jest wtedy, na przykład, krok numer dwa. Można to zrobić jako zainteresowanych stron i organów śledczych.

- A świadkowie?

- Oczywiście, trzeba napisać do świadków, w celu ustalenia podstawy dowodowej. Jest możliwe, że jeden świadek, a on -zayavitel. Kolejny krok - odwołać się do prokuratora. Nie do dzielnicy, a nie wydziału policji. W mojej praktyce nie było żadnego przypadku odwołać się do Departamentu Spraw Wewnętrznych zakończyła opłat karnych.

Zawsze przeszły awarie zawsze były powody, dla nich. Dopiero zestawienie prokuratury do ścigania.

- Takie sprawy do was jako szczerą osobą, która kocha zwierzęta są trudne?

- Cieszę się, że mam wiedzę, która daje mi możliwość rozwiązania tej kategorii spraw i doprowadzenia ich do logicznego wniosku - zdaniu. Trudne, gdy zdajesz sobie sprawę, że przejawem bestialstwa człowieka absolutnie nieuzasadnione i niewytłumaczalne, to jest najstraszniejsze. Dla każdej sprawy karnej konieczne jest, aby dowiedzieć się motyw: czy to jest zazdrość, albo chciwość, zazdrość, chciwość. A kiedy zaczynają prosić knacker „Dlaczego zabiłeś, okaleczony, zniekształcone” - on po prostu rozkłada ręce.

Horror jest to, że gdy są one wprowadzane na krześle przed badacza, są szeroko otwarte oczy: „Czy to jest karalne? To zaniedbanie. Dobra, byłby mistrzem. " Zawsze zadać im jedno pytanie: „Wynoś się bezdomne dzieci biegają, starali się torturować? Samo brudne, cuchnące, takich jak”. Nie, mówią, że to te same osoby, nie mogą być, to będzie karane. Pies może być. Tak, mówimy o tym, co nie jest w naszej głowie młotkiem obywatela ojca i matki, szkoły, media i cała reszta środowiska idei, że akty przemocy wobec zwierząt karalne. To nie jest pytanie, że jest to sprzeczne z zasadami moralności, etyki i humanitarny stosunek do wszystkich żywych istot - nawet jeśli nie robi tak przynajmniej bo inaczej będziesz musiał siedzieć na ławie.

Postscriptum Gdy liczba została nałożona, dowiedzieliśmy się, że w dniu 25 października Cheremushkinskiy Inter Sąd Rejonowy w Moskwie skazał zabójca psa Ryzhik bł. Surova przez obiekt 245 „brutalnego traktowania zwierząt” i 213 „zakłócenia porządku przy użyciu obiekt używany jako broń”, jest skazany na 2 lata 8 miesięcy zawieszone zdanie z 3 lat okresu próbnego.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Ksywka dla HuskyKsywka dla Husky
Tendencja do kory i wycieTendencja do kory i wycie
Metysów Husky - uległe miłosne wszystkich rasMetysów Husky - uległe miłosne wszystkich ras
Prawdziwa manipulowaćPrawdziwa manipulować
Najmądrzejszy piesNajmądrzejszy pies
Ciekawa historia: Kocham za LabradorCiekawa historia: Kocham za Labrador
HuskyHusky
W trosce o husky w mieszkaniuW trosce o husky w mieszkaniu
Jak prawidłowo dbać o Siberian Husky?Jak prawidłowo dbać o Siberian Husky?
TosaTosa
» » » Bezmyślne okrucieństwo jest szokująca

© 2011—2018 po.perhegrigh.ru