po.perhegrigh.ru

Bańki uszy: za i przeciw

Jeżeli jesteś dumnym posiadaczem czystej krwi psa, zawsze trzeba podjąć wiele ważnych decyzji dotyczących swojego zwierzaka. Jednym z najczęstszych problemów napotykanych przez właścicieli rasowych szczeniąt - Bańki uszy.

Coraz więcej właścicieli zastanawiasz się o możliwości takiej procedury we współczesnym świecie. W niektórych krajach doszło jeszcze przed zakaz eksploatacji.

Głównym argumentem przeciwników Bańki ucho jest okrucieństwo wobec zwierząt. Nie znajdujemy w tym rytuale ma medycznych, fizjologicznych, lub kosmetyczne zastosowanie, z drugiej strony, konieczne i "szpecące" uszy psów procedura obrzezce, a następnie wiązana z ucha, co jest konieczne, po zabiegu, uważane przez wielu za nieuzasadnione i niewybaczalnym okrucieństwa.

Zwolennicy ulgi z kolei uważają, że operacja ta zmniejsza ryzyko infekcji ucha i urazy uszu. Oni twierdzą, że osłaniając uszy etycznie nie różni się od kastracji, natryskiwanie lub przycinanie pazurów.

Prawda jest taka, że ​​infekcje uszu u psów są w równym stopniu dotknięte wszystkich ras, niezależnie od tego, czy mają one Kopiowane uszy, czy nie. Nie ma żadnego uzasadnienia medycznego do procedury Bańki uszy. Dlatego radzimy właściciele rasowych szczeniąt myśleć dobrze przed podjęciem tak ważnej decyzji, ponieważ może się zdarzyć, że nie dostać się do wyników, które są poszukiwane nawet po zabiegu. Dotyczy to przypadków, w których po operacji uszy i nie może stać prosto, tak jak powinno być.

Dlaczego przycięte uszy stanąć prosto?

Może się to zdarzyć z wielu powodów, takich jak:

  • ITE chrząstki zbyt cienki i nie może wytrzymać ciężar ucha
  • Usunięto zbyt dużo ucha
  • Uszy są ustawione zbyt nisko na głowie psa
  • tworzenie blizn na krawędzi ucha

Herezje 'pewien weterynarz rozmowa z jednym z gospodarzy:

PYTANIE: Mam Dogiem, 10 him miesięcy. Uszy nie może stać prosto. Jak zrobić tak, że wystawały jak powinno?

ODPOWIEDŹ: Obawiam się, że muszę cię rozczarować, ale nie można tego zrobić, ale nic z narażać szczeniaka kolejny bardzo trudny i żmudny operacji. W tym wieku, jeśli uszy wyprostował się po operacji, oni nawet nie wstać, bez względu na to, co robisz. I nie pomoże każdy pokarm bogaty w wapń, bez masażu lub akupunktura, lub suplementów białkowych. Nie jesteś pierwszym właścicielem, który zwrócił się do mnie z tym problemem. Niestety, nie mogę pomóc.

Brak wapnia bogate suplementy diety nie pomagają rozwijać chrząstki. Przeciwnie, nieuzasadnione wprowadzenie dodatkowych diety wapnia w połączeniu z fosforem i witaminy D, może spowodować, że rozwój i wzrost szczeniąt.

Niewątpliwie szczeniak powinien jeść tylko wysokiej jakości, zrównoważonej paszy, ale nie nadziać go z różnymi dodatkami. A nawet jeśli szczeniak zęby wypadają, proces ten nie ma nic wspólnego z siłą jego ucha chrząstki.

Bańki uszy u weterynarza

"Pierwszy rok praktyki weterynaryjnej, miałem mały, ale bardzo zatłoczone kliniki weterynaryjnej z dużej liczby lekarzy w jednym z najbardziej ruchliwych przedmieściach Moskwy. Ta przychodnia jest czynna przez weterynarza, który specjalizuje się w cięcie uszy i codziennie musiałem zająć dużo psów, aby przygotować się do zabiegu chirurgicznego lub opatrunków pooperacyjnych.

Jako nowicjusz, byłem zafascynowany oglądając całą procedurę, która składała się z dokładnym zbadaniu psa, rozmawiać z właścicielem, który wyjaśnił, jak chce wyglądać uszy znieczulenie zwierzę, sam zabieg chirurgiczny, pooperacyjny opatrunek i obserwację zwierząt w okresie rekonwalescencji.

Pomogłem ubrać tych szczeniąt, które mają jeden lub oba uszy po operacji nie mógł stanąć w pozycji wyprostowanej. I również pomoc w oczyszczeniu i leczeniu nacięcia, które są penetrowane przez zakażenie, a wielu właścicieli usłyszał zaskoczony poprosił lekarzy, co poszło źle i dlaczego ich zwierzęta uszy nie stoją prosto.

Oglądając procedury i ulgę podrażnionej, frustracji Gospodarze, których nagrodzonych pies nigdy nie będzie w stanie spojrzeć "poprawnie"Zapłaciłem najwięcej uwagi do samych psów. I czuł wyrzutów świadomości, co oznacza, że ​​może czuć psa, który poddaje gospodarza takiej operacji" - mówi lekarz weterynarii O.Nabutov.

Aby zatrzymać lub nie - Ty decydujesz

Pamiętaj, że jesteś właścicielem zwierzęcia, a tym samym pełną odpowiedzialność za decyzje, które należy podjąć. Dlatego starannie rozważyć wszystkie za i przeciw przed podjęciem decyzji o zabiegu.

Musisz sam zdecydować, pies potrzebuje operacji, czy nie.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Jak dbać o uszu u psówJak dbać o uszu u psów
Świerzb uszny u kotówŚwierzb uszny u kotów
Świerzb uszny u kotów: objawyŚwierzb uszny u kotów: objawy
Kiedy uszy Owczarek niemiecki puppy stać i co zrobić, jeśli nie dostać?Kiedy uszy Owczarek niemiecki puppy stać i co zrobić, jeśli nie dostać?
Uszy Chihuahua: Problemy i pielęgnacjaUszy Chihuahua: Problemy i pielęgnacja
Świerzb uszny u psówŚwierzb uszny u psów
Choroby psów z „dyskietki uszy”Choroby psów z „dyskietki uszy”
Uszy Staffordshire TerrierUszy Staffordshire Terrier
Uszy na szczeniakaUszy na szczeniaka
Bańki uszy psaBańki uszy psa
» » Bańki uszy: za i przeciw

© 2011—2018 po.perhegrigh.ru