po.perhegrigh.ru

Jak nauczyć psa chodzić bez smyczy?

Pies bez smyczy: szkolenia, jak trenować

Zwierzę na spacer tylko na smyczy, ponieważ nie może pochwalić się doskonałym posłuszeństwie? dogsecrets.ru powiedzieć, jak wychować psa, dzięki czemu może być z czystym sumieniem Precz ze smyczy i nie boją się jednocześnie, że pies ucieknie i nie wróci, zranić lub spowodować komuś krzywdy.

Pies na smyczy, spacer

Dlaczego nie na smyczy?

Oczywiście wiesz, że pies każdej rasy i wieku powinni otrzymywać pewną ćwiczeń. Aby to zrobić, musi biegać, bawić się z właściciela i sąsiadów.

Na spacery zwierzę powinno mieć swobodę i opuścić go ze smyczy w wyznaczonych miejscach dla palących, w lesie lub parku, gdzie pies nie chciał: inaczej, skumulowana energia pies rzuci się w domu: zepsuć meble, marudzenie i szczeka bez powodu.

Puszczając smyczy domowych, wielu właścicieli często mają do czynienia z tym problemem: psa, czując wolność przestaje słuchać poleceń i biegnie z powrotem, tak daleko, że właściciel ma już po prostu nie może nadążyć za jego bezpieczeństwo.

Sam widziałem, jak zmęczony i wkurzony właściciel nie jest pierwsza godzina na próżno próbując złapać zwierzę, ale nie ma jeszcze nadjeżdżających, nie zapiąć się na smyczy. Jeśli twoje spacery nie zrobić bez takiego dogonyalok trzeba zrobić wykształcenie pies teraz, zanim stało się to problemem.

nawiązanie kontaktu

Pierwszym krokiem jest, aby upewnić się, że pies może cię usłyszeć. Jeżeli nie jesteś autorytetem, ale tylko „pracownicy”, który karmi i spacery, a następnie uzyskać posłuszeństwo będzie bardzo trudne dla niej.

Musisz stać się nawzajem przyjaciół i towarzyszy. Że nie jesteś „pusta przestrzeń” dla psa, ale naprawdę dominującym mistrz, dać jej więcej czasu, coraz dłuższy spacer z nią, uczyć komend.

Czasami ludzie nie mogą zrozumieć, dlaczego niektóre zwierzęta jak trener-instruktor, który ich pociągi, większy od swego pana. Fakt, że często nie wystarczy, aby zapewnić żywność dla psów i dach trzeba udać. Dla zwierzęcia ważne jest, że ludzie spędzają dużo czasu z nim grać, uczył, byłem z niego zadowolony spacery i zdobycie doświadczenia.

Pies nie lubi chodzić na własną rękę, tak jak kot. Dla psa za ważne w społeczeństwie ludzkim, i aby go zadowolić. Ponadto, w celu ustalenia właściwej relacji z psem i posłuszeństwa osiągnąć, trzeba nauczyć ją cały czas, aby słuchać i słyszeć właściciel i natychmiast reaguje na polecenia.

Idąc na spacer, proszę być ucztą i ulubione zabawki dla zwierząt. Spacer z psem na długiej smyczy, pozwolić jej uciec, na przykład, miejsce do pracy, a potem mówią pseudonim PET o spokojnym i przyjaznym tonem.

W tym momencie pies ma na ciebie patrzeć. Jeśli udaje, że nie słyszy, musisz postarać się o jego uwagę za pomocą zabawek lub smakołyków. Gdy zwierzę patrzy na ciebie - chwalą go i złożono je kawałek cukierek i bawić się z nim.

Po kilku takich ćwiczeń tworzą połączenie w umysłach psa: właściciel zadzwonił do mnie - tak chce dać mi zabawkę lub żywność. Tak więc, gdy usłyszał swoje nazwisko następnym razem zwierzę natychmiast spojrzeć na siebie w oczekiwaniu na przysmak lub grać. Teraz będzie można złożyć psu dowolne polecenie.

Uczymy się komendy „do mnie!”

Z pomocą smyczy, można kontrolować psa: Nie pozwól jej uciec daleko od domu i wycofać się w każdej chwili. Bez amunicji kontrolować zachowanie zwierzęcia jest konieczna tylko za pomocą poleceń głosowych lub gestów.

Będziesz mógł bezpiecznie opuścić psa ze smyczy tylko wtedy, gdy jesteś pewien, że we właściwym czasie pies zbliża Cię w pierwszej drużynie, „Do mnie!”

Zwierzęciu rozwinięte umiejętności, że podczas spaceru na długiej smyczy psa nazwać po imieniu. A ponieważ to będzie gotowy do ciebie słuchać uważnie, wyraźnie i rozkazującym tonem, z zespołem „do mnie!”

Jak tylko pies zbliża cię chwalić, zachęcać do leczenia lub zabawkę, a następnie zwolnij, aby korzystać z wolności, nakazując „Walk”.

Wykonaj to ćwiczenie na spacer 5-7 razy dziennie i powtarzać aż do uzyskania bezproblemowe działanie zespołu.

Następnie należy stopniowo zwiększać dystans, z którego będziesz pozyvat psa czyste i traktują zabawkę, to teraz, aby zachęcić prawidłowe zachowanie zwierzaka tylko ze słowami „dobry”, „dobry”.

Gdy pies uczy się wykonywać polecenia na smyczy, zwierzę musi być doprowadzone do przestronnym miejscu z dość płaskim terenie (np ogród), gdzie ludzie i zwierzęta nie przeszkadzało w wykonywaniu.

Opuścić psa ze smyczy i robić to samo ćwiczenie.

Jeśli się powiedzie, zespół stopniowo komplikować sytuację: pociąg w zatłoczonych miejscach, prosząc obcych chodzić blisko ciebie ze swoim czworonożnym przyjacielem, chować się za drzewami i budynkami, a służyć zespołowi, gdy pies nie zobaczymy.

Jeśli pies nie pasuje do zespołu ...

Jak widać, proces uczenia Samo polecenie „do mnie!” Prosty, ale ludzie często mają do czynienia z pewnymi trudnościami.

Na przykład, tak zwany „no-dog pracownicy przemysłu spożywczego” zwykle nie przybiegnie na ucztę, więc właściciel bezskutecznie wielokrotnie powtarza polecenie, lub po prostu w wyniku wejścia do samego zwierzęcia.

Ale to jest złe: tak pies będzie uczyć się niczego. Trzeba w żaden sposób zainteresowane oraz indukowanej poruszać się w swoim kierunku.

Po wydaniu polecenia, spróbuj squat. Więc budzą zainteresowanie psa, a ona była z ciekawości lub chęci, aby odtworzyć wszystkie ten sam przebieg zależy od ciebie.

Dodatkowo można jeszcze klaszczą. Niektóre psy traktują klaszcze jako zaproszenie do gry. Monitorować swoje zwierzę i nauczyć swoje sposoby - wtedy można zrozumieć bez trudności, co może inspirować.

W żadnym wypadku nie przychodzą do samego psa, a nie gonić za nią, czy ona działa. Takie zachowanie pies postrzega jako gra catch-up, tak ucieknie z jeszcze większą prędkością. Lepiej jest uciec od psa - a ona cię śledzić, jak zwierzę boi się przegranej.

Typowe błędy właścicieli

Jeśli nie udało nam się nauczyć psa, aby zbliżyć Cię do pierwszej drużyny, sprawdź, czy nie robią tych popularnych błędów.

Zespół powtórka

Jeśli są pięć razy powiedział: „Do mnie!” A potem Chwal psa za to, co ona ciągle chodził z psem i przyzwyczaić się do wykonania polecenia. Za każdym razem będzie on posłuszny ty Toko po pięć mówi „do mnie!”

Umieszczenie na smyczy

Nie zabrać psa na smyczy, jak tylko zakończy polecenia i uruchomić ją trochę bardziej na ulicy. A zwłaszcza nie zabrać jej odpowiedniego domu. W przeciwnym razie zwierzę powstaje logiczny łańcuch: właściciel zadzwonił do mnie - ja poszedłem - i od razu zabrał mnie do domu. Następnym razem, gdy pies nie pójdzie z tobą, bo nie grałem dosyć i nie chce wracać do domu.

Aby uniknąć tego niepożądanego komunikację, a nie nauczyć komendy „do mnie!” Na koniec spaceru, więc można dać czas pet biegać i bawić się.

niewłaściwe intonacja

Mówiłeś wyraźnie i wystarczająco głośno, z dominującym, ale nie w groźnym tonem. Zwierzę nie należy bać się ciebie. Posłuszeństwa psa, to nie trzeba zastraszyć ty nie konieczność budowania relacji opartych na zaufaniu i szacunku.

Kara po komendzie

Jeśli pies przyszedł do ciebie na żądanie, a po chwili jej nie besztać. W przeciwnym razie będą myśleć, że jesteś ukarania jej to, bo przyszedł. Zwierzę nie może odgadnąć, co jesteś na niego zły za nieposłuszeństwo po pierwszym zespole.

Unikaj tych błędów - i będzie w stanie szybko nauczyć psa bez smyczy glyat.

Chodzić były jeszcze bardziej komfortowe, pies powinien być nauczane polecenie „Noga”.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Zasady PsamiZasady Psami
Przyzwyczaić psa do smyczyPrzyzwyczaić psa do smyczy
Cechy zasięgu pies myśliwskiCechy zasięgu pies myśliwski
10 Powodów dlaczego ludzie nie lubią swojego psa10 Powodów dlaczego ludzie nie lubią swojego psa
„Miejsce!” i prowadzenia psa bez smyczy„Miejsce!” i prowadzenia psa bez smyczy
Dane treningoweDane treningowe
Jak nauczyć szczeniaka do obroży bez niszczenia relacji zaufania?Jak nauczyć szczeniaka do obroży bez niszczenia relacji zaufania?
Jak nauczyć szczeniaka na smyczyJak nauczyć szczeniaka na smyczy
Uruchamianie pies dlaczegoUruchamianie pies dlaczego
Przyzwyczaić psa chodzić obokPrzyzwyczaić psa chodzić obok
» » » Jak nauczyć psa chodzić bez smyczy?

© 2011—2018 po.perhegrigh.ru