po.perhegrigh.ru

Mogę nauczyć się łowić?

Zwyczajne fraza „jak ryba wyjęta z wody”, w przypadku Senegalu polypterus wydają się całkowicie traci swój pierwotny sens. Kanadyjscy naukowcy z McGill University przeprowadził niezwykły eksperyment, podczas którego nie tylko przeciągnięty ryby do brzegu, ale również nauczył ich okazały tempo na płetwach. Jednak dla ryb, wybrali nie jest całkiem normalny - senegalski polypterus (łac. polypterus senegalus) Posiadający pierwotne płuc zamiast pęcherza pływać i bardzo grubą skórę.

Mogę nauczyć się łowić?

flickr / jooelv

Badacze postanowili odtworzyć wydarzenia, które mogły wystąpić o 400 milionów lat temu, gdy ziemia z wody zaczęli opuszczać starożytne ryby, stopniowo ewoluuje w płazów, gadów, ptaków i innych zwierząt. To było ważne, aby zrozumieć, czy istnieje jakiekolwiek podobieństwo w zachowaniu dzisiaj, że przyszli do ziemi wbrew ich woli ryby z zachowania i struktury ich przodków, które biolodzy badali kopalnych.

Wybór uczonych spadła na senegalskiego polypterus, znany jako „węgorz dinozaurów” i jest bardzo podobny do swoich prehistorycznych przodków. Sto jedenaście młode uprawiane na polach, umieszczenie ich na powierzchni z warstwą żwiru 3 mm słupa wody, aby uniknąć wysuszenia.

Mogę nauczyć się łowić?

flickr / jooelv

Rezultat przeszedł wszelkie oczekiwania: na filmie widać, że zachowanie „ziemi” w grupie jest bardzo różni się od zwyczajów ich krewnych, aby nigdy nie zostawiać wody. Wszystkie polypterus eksperymentalne nauczył się pewnie poruszać się na lądzie, płetwy wciśnięty bliżej ciała i podnosząc głowę wyżej.

Zmieniono nawet ich szkielety, stały się one bardziej rozciągnięte i skrzynie - masywny. Według naukowców pod wieloma względami i nastąpiły zmiany od czasów starożytnych, kiedy starożytne płetwa ryba pierwszy postawił stopę na ziemi.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Ryby interesujących faktów. Najciekawsze z rybRyby interesujących faktów. Najciekawsze z ryb
Choroby rybChoroby ryb
Sroki można rozpoznać twarze ludziSroki można rozpoznać twarze ludzi
Polipterusy - animowane dinozaury w akwariumPolipterusy - animowane dinozaury w akwarium
Dlaczego Anabas nazywane ryba-ram?Dlaczego Anabas nazywane ryba-ram?
Wymarłe ryby: ryby Coelacanth wyglądało i co jedli?Wymarłe ryby: ryby Coelacanth wyglądało i co jedli?
Dziób im brakujeDziób im brakuje
Co jeśli prętnik karłowaty jest na dole?Co jeśli prętnik karłowaty jest na dole?
Wszystkich wymarłych ryb: protosphyraena wyglądało?Wszystkich wymarłych ryb: protosphyraena wyglądało?
Historia życia na Ziemi, którzy są amphibamus?Historia życia na Ziemi, którzy są amphibamus?
» » » Mogę nauczyć się łowić?

© 2011—2018 po.perhegrigh.ru