po.perhegrigh.ru

Jednym z nich jest zawsze trochę Samoyed

Jednym z nich jest zawsze trochę Samoyed

Jeśli Rosja i ojczyzna słoni, to na pewno, przynajmniej ona - Ojczyzna Samoyed. Dziwne, ale prawdziwe - jeden z naszych rodzimych ras rosyjskich przez długi czas pozostawała w zapomnieniu. Jej powrót do naszej pamięci i naszych domów, jesteśmy zobowiązani do zagranicznych kolegów. Musimy oddać hołd rosyjskich hodowców, nie panikuj, iw krótkim czasie rasa zdobyła powszechną miłość do naszych współobywateli. Teraz musimy, aby spróbować zachować nieskazitelną urodę tych białych niedźwiedzi, ze względu na rosnące zapotrzebowanie na szczenięta. Faktem jest to możliwe w naszych warunkach i co zrobić dla pomyślności rasy do swojej historycznej ojczyzny, to najlepiej, aby powiedzieć nam hodowcom.

- Przedstaw się.

Oksana: Dombrovskaya Oksana, właściciel hodowli Samoyed „radość życia”.

Olga: Olga Kashitsina, właściciel hodowli Samoyed „Z Moskwy Snowstorm”.

- Jak długo jesteś psy, i gdzie zacząć swoje hobby?

Oksana: Pies Zacząłem od 11 lat. W tym czasie miałem Bobtail, który wciąż żyje. Wszystko zaczęło się od badań na polu treningowym. Później dodał szkolenia i wystawy.

Olga: ja celowo zrobić z psami przez 12 lat i był pierwszym miałem collie. Jak Oksana, wybrałam się na platformie szkoleniowej z kursów DCD, PCL i SCM (pięciobój wojskowy - Ed).

- W jaki sposób „chory” samojeda?

Oksana: Po raz pierwszy spotkaliśmy się w pobliżu tej rasy w 2006 roku, kiedy został poproszony, aby umieścić Samoyed. Jestem tak przesiąknięty tych psów, zdecydowała jeden dzień jest związany być właśnie taki pies w moim życiu. W 2007 roku, w końcu dostał pierwszy Samoyed. A w ciągu najbliższych sześciu miesięcy - dalsze 2 Samoyed. Jestem bardzo jak ich charakter, zdolność do przystosowania się do różnych okoliczności i życzliwość.

Olga: Pierwszy Samoyed widziałem na początku lat 1990. Sąsiedzi na ganku Linda dziewczynę przywieziono z Ekwadoru. W tym białym cud miłości z wszystkich lokatorów. Od tego czasu marzyłem o psa. Nie mogłem wtedy nie byli w stanie znaleźć żadnych informacji o rasie, a Internet. Ale w 1995 roku, moim marzeniem jest jeszcze wdrożyć - Linda urodziła szczenięta. I bez wahania kupił swój pierwszy Samoyed, dziewczyna, i nazwał ją Nick (biała Wonder Sen). Ale z tym w dniu, kiedy zachorował i samojeda, ich piękno, przyjaznego zachowania, zrównoważonego psychikę i oszałamiające pin.

- Czego nie wiesz kiedy pies pojawił się w domu?

Oksana: Najważniejsze, że nie zdawali sobie sprawy, że jeden Samoyed będę trochę ...

Olga: Nie miałem pojęcia, że ​​będę tak wielu. To jest po prostu niemożliwe, aby oprzeć ...

- Jak długo tam swoją przedszkola, i dlaczego jest to tak zwany?

Olga: Moja hodowla „Z Moskwy Snowstorm” istnieje od 2002 roku. I zajmuje się hodowlą od 1997 roku. Nazwa składa się z kilku powodów: przedszkole znajduje się w Moskwie, północne psy (zima, śnieg, śnieżyca).

Oksana: Hodowla „Radość Życia” został nagrany nie dawno - w 2007 roku można uznać za bardzo młodych i początkujących. Wybrałem długą nazwę, ale kiedyś zadawał sobie pytanie: co jest dla mnie mój pies?

- Jak Pan ocenia poziom wiedzy Samoyed w naszym kraju?

Oksana: Teraz eksperci stali się bardziej wrażliwi na naszych psów, a to byłoby bardzo dobrze, jeśli są one przynajmniej czasami czytać standardowy Samoyed. byś wiedział, co to jest „nos” i zimową, jak traktować kolor beżowy i śmietany, nie licząc ich małżeństwo. Zgodnie z normą, w Samoyed dopuszczalne kolory beżowy, krem ​​lub biały herbatniki (podstawowy kolor -, o małych herbatników oznaczeń).

W Rosji, tylko nieliczni specjaliści-hodowca, a to jest bardzo mały, jak popularność Samoyed Rośnie: Zdajemy sobie sprawę, że eksperci będą zbyt małe tendencje informacyjne i monitorów wyhodować żadnego.

Olga: Ale pozytywny trend jest nadal.

- Główną trudnością w treści tej rasy?

Oksana: Jak w przypadku każdego psa, dla samojeda musiał zająć. Co do zasady, każdy myśli, że najtrudniejsze - uwodzenie. W rzeczywistości, wystarczy przeczesać Samoyed raz na tydzień (lub częściej podczas wylinki) i przemywa się co najmniej raz na miesiąc.

Pomimo faktu, że samojeda są inteligentne, posłuszne i dobrze wyszkoleni, mają charakter niezależny i przyjąć rolę „partnerów” zamiast „niewolnika”. Jest czuły, wierny, kochający i zabawy stworzeń, więc podstawą szkolenia jest dobry kontakt z psem i jego zainteresowania w pracy.

Samoyed potrzebuje długich spacerów, ponieważ nie jest Divan pies. Ale nadmierne obciążenie - nie dla niego. Chodzenie przez 40 minut - godzinę jest optymalny dla Samoyed, a tym bardziej, że nigdy nie odda, a okazja, aby towarzyszyć Ci na wędrówki i wycieczki do kraju na urlop.

- Jak rozsądne rozpocząć Samoyed w mieście?

Olga: samojeda - prawdziwe oportuniści. Nie obchodzi ich, gdzie mieszkają - w mieście lub na wsi. Jest to ważne - dla każdego. Miasto nie trudne i nie zawiera problem Samoyed, Tylko jeśli nie jechać bardzo bierny tryb życia i nie spędzić noc w ramionach kanapie.

- Co trzeba być przygotowany do przyszłego właściciela Samoyed?

Olga i Oksana: Dom, w którym mieszka jedna Samojed, zawsze będzie drugim. Przez to i musimy być przygotowani. Będziesz prawdziwym wielbicielem rodziny. I przejść obok jednego nie przejdzie obojętnie. W niekorzystnych warunkach pogodowych można współczuć, choć nic strasznego się dzieje, że pies po prostu spacery przez kałuże w kombinezonie.

Początkowo radzimy trzymać szczeniaka tyle czasu, aby przyzwyczaić się do siebie nawzajem. Właściciel zdecydowanie powinien mieć pod ręką numer telefonu hodowcy i lekarza weterynarii. Obudowy mogą być różne i muszą być przygotowane.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Tendencja do kory i wycieTendencja do kory i wycie
Top 5 najbardziej niedocenianych psy dla rodzin z dziećmiTop 5 najbardziej niedocenianych psy dla rodzin z dziećmi
Owczarki belgijskie żłobki hodowcyOwczarki belgijskie żłobki hodowcy
Samoyed psówSamoyed psów
Samoyed huskySamoyed husky
Długość życiaDługość życia
Hodowcy żłobek Cocker spaniel angielskiHodowcy żłobek Cocker spaniel angielski
Jeśli kochasz „szczytu” - nie przestają kochać kiedykolwiekJeśli kochasz „szczytu” - nie przestają kochać kiedykolwiek
Doświadczenie właścicielDoświadczenie właściciel
Samoyed - koczownikSamoyed - koczownik
» » » Jednym z nich jest zawsze trochę Samoyed

© 2011—2018 po.perhegrigh.ru