po.perhegrigh.ru

Hodowca z jamnikiem

Hodowca z jamnikiem

Avsyannikova Maria, właściciel młodego, ale bardzo obiecującego przedszkola jamnik ze śmieszną nazwą «BUFFOBASS», nie uważa tej rasy idealne i odpowiednie dla każdego. W przeciwieństwie do wielu hodowców, Masha nie jest skłonny do idealizowania rasy w ogóle, a ich psy w szczególności. Dlatego też, aby poznać opinię nie tylko ciekawe, ale również pomocną.

- Masza, nie powiedzieć wiele o sobie. Kim jest twój zawód?

Z zawodu jestem ekonomistą.

- Kiedy zaczęli radzić sobie z psami, jak zacząć swoje hobby? Twój pierwszy pies?

Podobnie jak większość właścicieli psów przyszłości, zebrałem wszystkie psy dzieciństwo stoczni. Początkowo miałem psiaka, następnie Cocker spaniel angielski, ale prawdziwa pasja zaczęła się Bassett. Nie mogłem się oprzeć swój urok.

- Skąd swoją hodowlę?

Przedszkole nie przyszedł od razu. kupiliśmy tylko dla pierwszego psa. Bardzo często historia. Idź na wystawach i nie wszyscy planowaną hodowlę. Po pewnym czasie, a dokładniej po pierwszej wystawie, mamy tę sesję, aby opóźnić rozpoczęcie i wkrótce ponieść całkowicie. Mój pierwszy Basset - Eva ... Evochka - radość dla wszystkich i pielęgniarka naszego następnego psa, moje poparcie i wsparcie. Następny był to pies, kupiony w moskiewskim szkółkach, - Wielki Twintip Vanilla Sky. Jest mu zawdzięczam mój obecny obecność w szeregach profesjonalnych hodowców psów.

- Skąd nazwa hodowli?

Nazwa została wybrana przez długi czas: konsultowany z rodziną i przyjaciółmi, przeszukano w Internecie, w różnych słowników. Nawet w słowniku języków martwych. W rezultacie, problem zniknie sam, nie było lepszej nazwy, które można tylko pomarzyć! "Buffobass"! Który przetłumaczony na angielski oznacza „komiks” na basie w bardzo odpowiednim Bassett. Po wszystkich Bassets mają głęboki melodyjny głos i niezwykłe poczucie humoru. Poza tym ich wygląd często przynosi uśmiech na twarzach przechodniów.

- Że organizacja przedszkola uważasz za najważniejsze?

Silne kobiety stado - to jest bardzo ważne. Odpowiednie kojarzenie planowanie, dobór psów ...

- Jak odebrać psy? Na jakiej podstawie?

Co najważniejsze, a u kobiet i mężczyzn, nie były te same wady. Każde wiązanie musi pracować, aby poprawić. Oczywiście, najlepiej, ma psa nie powinny być wadą w ogóle, ale to jest krawędzi jest rzadkie. Dlatego też, wybierając się z producentem, bierzemy pod uwagę ich ograniczenia i mamy nadzieję, że wyimaginowany nie zostanie powtórzony w przyszłych pokoleniach.

- Ile psów jest obecnie mieszka z tobą?

W tej chwili 7 jamnik: Dwa mężczyźni i pięć kobiety.

- Czy masz asystentów?

Tak, istnieją asystent. Dwie osoby nie muszą mieć czas na jeden dzień. Wszystkie psy muszą być rozwiązane.

- Dlaczego wybraliście Basset? To przemyślana decyzja, czy wypadek?

To przemyślana decyzja, jak pies. Po śmierci swojego cocker nie była w stanie podjąć decyzję w sprawie tak ważnego kroku. „Dojrzały” jak dwa i kiedy wreszcie dojrzał, wybrał Bassett. Bassett - wyraźny indywidualność. Przed jego gentility i uroku prawie niemożliwe, aby oprzeć. Oto tylko Milyaga basset wybiera komu zaimponować.

- Twoje pierwsze wrażenie rasy.

Pierwsze wrażenie było dość standardowe. Gruby Ogór, który przychodzi do uszu. I ogólnie słabo sobie wyobrazić, jak z ciałem w tak krótkim nóg może się poruszać. Ale to boli wygląd ...

- Trudno żyć sam natrafienia na uszach ... a jeśli on ma jakieś zalety?

Zasadności basset znacznie więcej niż ludzie myślą. Basset jest bardzo aktywny, wesoły i towarzyski. Ten rodzaj czuły pies, gotowy do być przyjacielem dla Ciebie i Twoich dzieci. Lubi spędzać czas ze swoim panem, czy w domu na kanapie, w kampanii na spacer ... Basset chętnie do siebie firmę. Ogólnie rzecz biorąc, jest to pies, który potrzebuje społeczeństwo. Im więcej ludzi na całym pies basset lub psa, szczęśliwsze staje.

- Jakie są cechy charakteru Bassett, najbardziej zadowoleni z tobą.

Swego rodzaju „wiecznego nastolatka”: zepsuty, uparty, urażony, a czasami po prostu nie do zniesienia. I nic się nie zmieni, kiedy szczenięta Basset rosnąć. Jeśli marzysz o bezwzględnego posłuszeństwa, wtedy jamnik - nie wybór. Nie można osiągnąć posłuszeństwo! Ale to zawsze wyglądają tak, jakby Twój basset robi Ci ogromną przysługę. Za każdym razem trzeba negocjować z nim ponownie. Zauważ też, że szczenięta basset hound stale starają się oszukać i przechytrzyć ich właścicieli. Z tego psa nie znudzi.

- Jakie są oznaki zewnętrzne charakteryzują się przede wszystkim te psy?

Krótkie nogi. Długie uszy. Masywne ciało.

Zasadności basset znacznie więcej niż ludzie myślą. Basset jest bardzo aktywnym wesoły i towarzyski. Ten rodzaj czuły pies, gotowy do być przyjacielem dla Ciebie i Twoich dzieci. Uwielbia spędzać czas ze swoim panem, czy w domu na kanapie, w kampanii na spacer ...

- Jak długo powinno być uszy basset i jak krótkie nogi?

Zgodnie z obecnym standardem, prawidłowo złożone Basset powinien mieć udział czterech do trzech. Wysokość kłębu powinna trzech czwartych odległości od łopatki do ogona i wydłużona do przodu ucha powinien być dłuższy niż czubka nosa.

- Co Basset kupować częściej - na pokaz, hodowli lub jako towarzysz dla rodziny?

Najczęściej, jako przyjaciel rodziny i grupy dzieci. Wystawy pochodzą z zainteresowaniem, ale nie wszystkie i nie od razu. Następnie budzi sportowej pasji, a ludzie odwiedzają je z przyjemnością.

- Jakie trudności napotkali Państwo po rozcieńczeniu Bassett?

Trudno jest wybrać odpowiednią parę. Rosyjscy hodowcy dopiero niedawno zaczęły importować aktywnych psów.

- Zasadniczo gdzie?

Zasadniczo, na szczęście, najlepsze europejskie żłobki: «Switherland» (Anglia), «Dominik», «Morawy Bento», «Lady Barnett&# 39-S »,«Wielki stopnie»(Czechy),« Franbar&39-s »(Włochy),«Fantadrom»(Lat¬viya),« Swede Sun&39-s »(Szwecja),«von Hollandheim»(Francja),«Mushrush»(Ukraina),«Bassbarr»(Węgry),«Turguesa Playa»(Słowacja),«Lake Park»(Brazylia) ... lista to nie ma końca. Ale dla każdego hodowcy jest uwarunkowana wyboru zgodnie z preferencjami importowanego rasowego szczeniaka.

- Opowiedz nam trochę o hodowli do koloru. Jakie trudności napotykają hodowcy?

Błędem wielu hodowców jest nieznajomością genetyki kolorach. Bardzo często rejestrują kolor dwukolorowe szczeniąt, które urodziły się z poczerniałe uszy, nosy, a nawet ciała, mylące genotypu z fenotypem. Ale w ciągu 15 miesięcy, a niekiedy wcześniej, szczenięta mogą retsvetat w bogatym kolorze czerwonym. To sugeruje, że takie szczenięta „są” gen trójkolorowym. Każdy wie, z czysto producenci dwubarwne nie może urodzić kolorowych szczeniąt. Dlatego musimy być bardzo ostrożni i studiować genetykę kolorów.

- Jaki kolor jest najbardziej popularne wśród potencjalnych nabywców - trójkolorowym lub dwukolorowej?

Zasadniczo, kiedy urodziła szczenięta tricolor, kupujący chce dwukolorowa i odwrotnie. W rzeczywistości, wymagają dla wszystkich kolorów. Były lata, kiedy wystawa była więcej niż dwóch kolorów psy. Ale po pewnym czasie w pierścieniach były prawie jedna Bassets tricolor. Teraz wydaje mi się, dość równa liczbie tych i innych. Dla psów z pięknym koloru nadwozia nie ma znaczenia.

- Czy Bassets według rodzaju, w zależności od koloru? Jeśli tak, to w jaki sposób?

Według typu jest bardzo zróżnicowana. Ale od koloru nie zależy. To zależy od preferencji hodowcy. Każdy hodowca ma swój własny pomysł Bassett. Ktoś taki jak potężne Bassets, z nadmiaru skóry. Niektórzy ludzie są pod wrażeniem niskich lub lżejszych psów z niewielką ilością nadmiaru skóry. W związku z powyższym, każdy budynek na tym ich hodowli.

- Co należy zwrócić uwagę przy wyborze szczeniaka?

Najważniejsze - zdrowie szczeniaka. Musi być silny, wesoły, aktywny. Przede wszystkim, można kupić przyjaciela, który chce korzystać z życia i nie spędzają cały swój czas w klinikach weterynaryjnych ...

- Ci importowany z Rosji kilka bardzo piękne Basset. Na jakiej podstawie wybraliście przedszkola i producentów? Jak trudno jest?

Najpierw musimy przeanalizować światowe trendy. Aby zobaczyć ulubione psy żyją. Analizować rodowody, porozmawiać z hodowcami i dopiero wtedy dokonać wyboru. Jest to bardzo czasochłonne i długotrwałe, które muszą być traktowane poważnie. Więc jak dokładnie ma swoją rolnictwo będzie opierać się na tych psów.

- A co jest teraz trendy na świecie?

Współczesne trendy globalne wydają się być bardziej atletyczna psy typu. Bassett staje się łatwiejsze, bez obfitości skóry i bez przesady, ciężkiej kości. Brytyjczycy już zmieniony standard rasy. Stopniowo przychodzi i Europa. Podczas gdy wiele europejskich hodowców nadal aktywnie przeciwstawiać tego, obawiając się, że Basset stracić swój pierwotny urok.

- Na jakim poziomie sądzisz, jest obecnie ludność rosyjska Jamnik?

Jesteśmy rośnie. I dość aktywny. Każdego roku rosyjskie psy wyniki na wystawach europejskich są zmuszeni zastanawiać „mistrzów” hodowlane. Najbardziej uderzającą zwycięstwo pierwszego basu ustawiony rosyjskiej hodowli stał się europejski tytuł Champion uzyskane w 2009 roku w Irlandii.

- Jakie błędy egzamin Bassett można spotkać najczęściej?

Wielu ekspertów mają błędne przekonanie, że Basset powinna być gruba Ogór. Zapominają, że to psy, psy, a następnie przez ruch bez zmęczenia łatwo i swobodnie działać.

- Który wystawa lubisz najbardziej?

Lubię wystaw międzynarodowych. Bardzo chciałbym, aby przejść do Europy. Dla mnie jest to podwójna radość - zobaczyć kraj i pokazać swoje psy.

- Jeśli mieli możliwość ocenić pierścienie rasy, co by zwrócić uwagę w pierwszej kolejności?

Sobie, nie powiem, ale pewnego dnia mój basset ocenia ekspert, który jest sam hodowca. Patrzyła psy w szafie na kilka sekund, a następnie poprosił, aby rozpocząć ruch. Opis dała dokładnie kiedy pies porusza. Bassett ran nie mniej ROTTWEILERY i gospodarze wyszedł z pierścieniem tchu i mokre. Taka wiedza jest najbliżej mnie.

- Jak się czujesz na temat korzystania z psami?

Posiadamy profesjonalny i doświadczony obsługi naszej hodowli. naraża to moje psy. Poznaliśmy się podczas mojej pierwszej wystawy gości. Teraz - to nasz bliski przyjaciel, który dokładnie zna nasze psy. Profesjonalny powinno być pewni swoich umiejętności i działań. Kiedy idę na ring, to zacznę się martwić i denerwować, ale wewnątrz wszystko pierścienia musi być dopracowane do ostatniego szczegółu. Ta akcja pokazuje, wszystko musi być piękne, bez nerwów i niepotrzebnych ruchów.

- Jak się czujesz o lokatorskie?

Przez kondominium traktować ostrożnie. Wiesz, to jest bardzo trudne, a to, jak zdecydujesz się na ten krok, należy sporządzić szczegółową umowę, starają się uwzględnić wszystkie życzenia i interesy obu stron.

- Jeżeli nie miały Basset, co rasa trzymałeś?

Bardzo podoba mi się corgi. Wspaniały pozytywny pies!

- Co, Twoim zdaniem, przyszłość rasy Basset Hound w Rosji?

Myślę, że w miarę upływu czasu, rosyjski pies zrobi sobie nazwisko w świecie Bassett. W Rosji, są ludzie, którzy chcą zmieniać na lepsze rasy i wiele z nich pracuje na nim.

- Jaki jest portret społeczny właściciela Basset?

To zrozumienie, bardzo spokojny, przyjazny człowiek, który ma dużo wolnego czasu, aby komunikować się ze swoim psem i silnych nerwów. Ten człowiek musi kochać długie spacery i pożądane, aby móc zmieniać trasy, ponieważ Bassets są bardzo ciekawy.

- A jeśli nie angażują się w psy, jaka byłaby Twoja pasja?

Bez Basset byłbym bardzo nieszczęśliwy człowiek bez hobby ...

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Cocker spaniel angielski średni pies rasyCocker spaniel angielski średni pies rasy
Cocker spaniel angielskiCocker spaniel angielski
Cocker spaniel angielski - opis rasy i zdjęcia, troska, charakterystykaCocker spaniel angielski - opis rasy i zdjęcia, troska, charakterystyka
Pseudonimy psów nazw angielskich Cocker SpanielPseudonimy psów nazw angielskich Cocker Spaniel
Recenzje angielski Cocker SpanielRecenzje angielski Cocker Spaniel
Zdjęcia Zdjęcia angielski Cocker SpanielZdjęcia Zdjęcia angielski Cocker Spaniel
Hodowcy żłobek Cocker spaniel angielskiHodowcy żłobek Cocker spaniel angielski
Zdjęcia Zdjęcia cocker spaniel amerykańskiZdjęcia Zdjęcia cocker spaniel amerykański
Ile wynosi cena Cocker Spaniel angielskiIle wynosi cena Cocker Spaniel angielski
Recenzje Amerykański Cocker SpanielRecenzje Amerykański Cocker Spaniel
» » » Hodowca z jamnikiem

© 2011—2018 po.perhegrigh.ru