po.perhegrigh.ru

Mogę mieć kota?


Najbardziej cywilizowani ludzie drżą z przerażenia, aby dowiedzieć się, że Koreańczycy, ludzie wietnamskie i chińskie jeść koty z tym samym zapałem, z którym Europejczycy jedzą wołowiny lub drobiu. Jak mogę? Po tym wszystkim, kot - jest czysto w domu, to jest nasz towarzysz, przyjaciel, rodzinny kochanie! To podłe i obrzydliwe. Ale dla Azjatów na pytanie „Czy mogę jeść koty” rozstrzygnięty dawno temu: „Oczywiście. To jest nie tylko smaczne, ale również bardzo przydatne. " Bliższe spojrzenie na kulinarne upodobania kocich miłośników mięsa.

Dzieci i osób o słabym sercu nie czytaj! Ten artykuł zawiera opisy brutalnych scen i szczegółów, które będzie stać każdego żołądka. Proszę powstrzymać się od zaznajomienia się z materiałem, jeśli was - człowiek wyśmienitą organizację psychiczną.

Więc dlaczego i gdzie koty jeść świadomie, wiedząc, że płyta jest kot mięso? Oczywiście, w pierwszej kolejności, że jest w domu z czterech wielkich wynalazków - Podnebesny Chiny. Jeść węże, skorpiony, karaluchy, larwy i wypadków legwany, które wycina się na żywo przed kupującego, który ma trochę szokujące. Ale fakt, że Chiny eating koty spowodować walkę z użalania się nad sobą niedoceniane Flecista, nudności lub ataku (lub częściej, a to, a inny). Z książki receptur kuchni kantońskiej można dowiedzieć się, jak prawidłowo wyrzeźbić koty jak gotować zupy, steki i inne dania kot mięsa. Chińczycy jedzą koty nie jako szczególny przysmak (chociaż media są coraz częściej właśnie taki preparat w ciągu ostatnich lat), a także niedrogie i dostępne dla wszystkich grup ludności mięsa. Zupa lub pieczone mięso koty mogą pozwolić sobie na każdej chińskiej osoby, ale jedzenie z jelit i narządów wewnętrznych z jakiegoś powodu są znacznie droższe.


Oczywiście, restauratorzy w szczególny smak tego zjawiska i zarabiać pieniądze „z powietrza”. W Chinach popularne dania z „Bitwy smoka i tygrysa” - mięso węża powiększonej kot mięsa z ryżem i warzywami. Jest „przysmak” jest bardzo dobrze przy najniższym koszcie. Węże są zbierane bezpośrednio bagien. Koty złapać w całym kraju, setki nadzieniem w bambusowych klatkach i transportowane koleją na południu Chin - jest to miejsce gdzie mieszka wielu miłośników kotów mięsnych. Wszelkie koszty hodowli zwierząt - wszystkie „naturalne”.


Jeśli ktoś jest obojętny na fakt, że w Chinach jedzą koty, to mało prawdopodobne jest to metoda zabijania zwierząt, które każdy pozostanie obojętny. Koty, podobnie jak psy, pobity na śmierć kijami, powiesił je za szyję. Uważa się, że ze względu na ogromną ilość adrenaliny we krwi jest umieścić mięso bardziej delikatne i smaczne ...

Oprócz mieszkańców Państwa Środka, koty są spożywane w Korei i Wietnamie. Na szczęście brzana, Koreańczycy jedzą koty znacznie rzadziej niż psy. Jednak turyści powinni być czujni, bo to „exclusive” można podziwiać do dziś w wielu koreańskich restauracjach. Ale kot wietnamski mięso spożywane w celu poprawy, co sugeruje, że mięso pomaga przy astmie, gruźlicy, chorób serca i innych chorób. W podwórku wietnamskich restauracji jest powszechne, aby zobaczyć komórek pstrych kotów - to wyraźny znak, że mięso w porządku, że instytucja nie jest konieczne.

Różne organizacje w walce o prawa zwierząt są regularnie przeprowadzane działania przeciwko jedzeniu mięsa psów i kotów. W niektórych chińskich prowincji zakaz sprzedaży mięsa kota. Szczególnie surowa władza nad restauratorów - od dużych kar pozbawienia wolności dla gwałcicieli. Na szczęście, to nowa generacja dobrowolnie porzuca dziwną tradycję: młodzi ludzie wstydzą się przyznać, że jako dziecko nieświadomie zjadł mięso kotów lub psów, a także promować przyjaźń na zawsze do tych zwierząt.


To straszne do wyobrażenia, ale są kraje, gdzie jedzą koty z niewiedzy. Ku przerażeniu rodaków, obejmują one i Rosja. Żart „kup trzy shawarma - zbierać kota”, jest tylko częściowo żart. koty mięso można znaleźć w naprawdę apetyczny mieszaniny zawinięte w chleb pita (jak również mięsa psów). Zgadnij, który kraj jeść koty, kot przy tuszy do tuszy z królika? Poprawnie, w języku rosyjskim. Ale my nie jesteśmy sami, na przykład, Brazylijczyk nigdy nie kupi królika, który został odcięty stopę, ponieważ znajduje się na nich, można określić, czy przedsiębiorca nie próbuje wkręcać zamiast kota królika.

Czy istnieją jakieś korzyści?


Azjatyckie dietetycy i epidemiolodzy są regularnie publikowane w mediach, mówiąc, dlaczego nie można mieć koty. oni obalić mit, że domniemany mięso kotów ma właściwości lecznicze i może jakoś pomóc w walce z chorobą. Część publikacji danych naukowych - jest kolejnym sposobem, aby zapobiec redukcji liczby kotów na terytorium Azji. Po tym wszystkim, zanik kotów rośnie populacji gryzoni i ogromne straty związane z uszkodzeniem upraw.


Ale najważniejsze - naukowcy wyjaśniają, czy istnieją koty z punktu widzenia bezpieczeństwa „produktu”. Cat - drapieżnik jedzenie mięsa zabity zdobycz. Wraz z mięsa w ciele wpaść w niezliczonej ilości bakterii i wirusów, z których wiele jest niebezpieczne dla zdrowia i życia ludzkiego. Nawet jeśli nie jest kot mięso poddane obróbce cieplnej, ryzyko łapania ciężka infekcja jest zawsze. mięso kot nie nawet sprawdzić na obecność jaj pasożytów, które naprawdę nie mówić o bardziej groźnego wroga zdrowia ludzkiego!

Mamy szczerą nadzieję, że nie czujesz się głodny. Traktują koty jak rodzina, jak przyjaciół i wielkie zwierzę - oni na to zasługują.


Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
KotyKoty
Mogę koty słodkie?Mogę koty słodkie?
Kiedy można podać kociaka surowe mięso: prawidłowe żywienieKiedy można podać kociaka surowe mięso: prawidłowe żywienie
Jeśli pies nie lubi mlekaJeśli pies nie lubi mleka
Dlaczego nie mogę psy wieprzowinaDlaczego nie mogę psy wieprzowina
Wietnamskie świnie: waga urodzeniowaWietnamskie świnie: waga urodzeniowa
Koty edukacjaKoty edukacja
Mogę umyć psa z mydłem?Mogę umyć psa z mydłem?
Można pies kotów?Można pies kotów?
Psy nie lubią kotów dlaczegoPsy nie lubią kotów dlaczego
» » Mogę mieć kota?

© 2011—2018 po.perhegrigh.ru