po.perhegrigh.ru

Jaguary z zoo w San Diego po raz pierwszy, aby zobaczyć śnieg

W Kalifornii, ponad miesiąc pogoda jest ciepła, około 19-20 stopni Celsjusza. Jednakże wiele z tych zwierząt z zoo w San Diego (San Diego Zoo), budząc się rano, znajdujące się w ich klatkach śniegu. Nie ma wyjątków i jaguary, kobieta o imieniu Nindiri (Nindiri) i jej cielę Valerio (Valerio).

Jaguary z zoo w San Diego, pierwszy raz zobaczyłem śnieg

Zdjęcie: San Diego Zoo

Jak powiedzieć starszych Rangers Nindiri i jej synek zobaczył śnieg po raz pierwszy w życiu. Śnieg dostarczane w Parku specjalnie, aby dodać trochę zabawy w życiu klasztorów. Zoo została dostarczona osiem ton świeżego śniegu.

- Wszystko jest dość spodziewać, że pojawienie się śniegu zniechęcić zwierzęta - powiedział opiekun zoo Kimberly Hyde, - jak to się stało! Po raz pierwszy Nindiri i Valerio pokazał niezwykłą ostrożność. Są nawet boją się wychodzić na powierzchni pokrytej śniegiem, ale udaliśmy się do sztuczki i położył na śniegu swoich ulubionych kawałków mięsa.

Jaguary z zoo w San Diego, pierwszy raz zobaczyłem śnieg

- Szczerze mówiąc, mam nadzieję, że bardzo Valerio natychmiast zacząć grać w śniegu, ale on zachowuje się zbyt ostrożnie. Chociaż ogólnie takie zachowanie jest typowe dla drapieżnych kotów - mówi pani Hyde. Valerio - trzeci cub w Nindiri, urodził się w San Diego w Zoo w marcu 2015 r.

- Ciekawie było obserwować jak Jaguars ostrożnie lizać śnieg i był zaskoczony, aby dowiedzieć się ślady pozostawione przez swych łapach.

Jaguary z zoo w San Diego, pierwszy raz zobaczyłem śnieg

Jaguary (łac. panthera onca) - drapieżny ssak z rodziny kotów. Jaguar jest jednym z czterech członków Panther genus (łac. Panthera). Oprócz tego drapieżnika - jedynym przedstawicielem rodzaju, który żyje w Ameryce Północnej i Południowej.

Jaguary z zoo w San Diego, pierwszy raz zobaczyłem śnieg

Jaguar przypomina leoparda, ale na zachowaniu on jest bliżej do tygrysa. Jaguary wolą gęstych lasów deszczowych, można spotkać je w lasach górskich i wsi, porośniętych krzewami. Są samotne i polować z zasadzki.

Jaguary z zoo w San Diego, pierwszy raz zobaczyłem śnieg

Największe okazy znajdują się w brazylijskim stanie Mato Grosso. Poprzednio zamieszkiwany przez jaguary w całej południowej części Stanów Zjednoczonych, obecnie siedliskiem tych pięknych kotów jest tylko jedna trzecia z oryginałem. W Salwadorze i jaguary Urugwaj całkowicie zniszczone.

Wideo: Zoo w San Diego

Do tej pory w naturze istnieje około 10 tysięcy jaguary.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Urodził się w San Diego zoo goryl cielęUrodził się w San Diego zoo goryl cielę
Karaiby pisklęta Flamingo z San DiegoKaraiby pisklęta Flamingo z San Diego
Śnieg prezentŚnieg prezent
San Diego odbyła pierwsze diabeł tasmańskiSan Diego odbyła pierwsze diabeł tasmański
Pak z San DiegoPak z San Diego
Linneusza Leniwce Dwupalczaste z zoo w San DiegoLinneusza Leniwce Dwupalczaste z zoo w San Diego
Największy gryzoń na świecie urodził się w San DiegoNajwiększy gryzoń na świecie urodził się w San Diego
Pierwsza panda spaceru od zoo w San DiegoPierwsza panda spaceru od zoo w San Diego
Zoo w San Diego jest podnoszenie młodego kondoraZoo w San Diego jest podnoszenie młodego kondora
Prognoza pogody dla jaj kurzychPrognoza pogody dla jaj kurzych
» » » Jaguary z zoo w San Diego po raz pierwszy, aby zobaczyć śnieg

© 2011—2018 po.perhegrigh.ru